Home WiadomościZ kraju Łączmy się w modlitwie za misje

Łączmy się w modlitwie za misje

Redakcja

Członkowie Papieskiej Unii Misyjnej, Żywego Różańca i osoby związane z misjami spotkają się 1 grudnia 2012 r. na Jasnej Górze, aby przez całą noc modlić się za dzieło ewangelizacji świata. Ci, którzy nie mogą być w Częstochowie, zaproszeni są do łączności duchowej. 

Papieskie Dzieła Misyjne i ich przyjaciele, w Roku Wiary, odpowiadają na apel Ojca Świętego Benedykta XVI o bardziej intensywną modlitwę za misje. W dniach 1-2 grudnia 2012 r. na Jasnej Górze odbędzie się sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne w intencji ewangelizacji. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „Z radością głośmy wiarę całemu światu”.

Sesja rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia, który wygłosi także konferencję na temat misji ad gentes i nowej ewangelizacji. Gościem honorowym będzie abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia, który o północy będzie sprawował Eucharystię i wygłosi homilię. W czasie sesji ważne miejsce zajmie m.in. zagadnienie nowej ewangelizacji w relacji do misji „ad gentes”.

Począwszy od Apelu Jasnogórskiego do godzin porannych uczestnicy trwać będą na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji misyjnej działalności Kościoła. Do tego ogólnopolskiego misyjnego czuwania dołączają duchowo siostry z zakonów kontemplacyjnych. Papieska Unia Misyjna zachęca, by każdy kto nie może być na Jasnej Górze fizycznie, włączył się w to dzieło duchowo. „Zapraszamy Cię serdecznie do łączności duchowej, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego” – czytamy w zaproszeniu. Apel będzie transmitowany przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. „Możesz czuwać z nami i dalej w nocnych godzinach z różańcem w ręce czy modląc się
w ciszy Twojego serca” – zachęcają członkowie Papieskiej Unii Misyjnej.

Dzięki duchowemu zaangażowaniu tysięcy ludzi w całej Polsce ta modlitwa za dzieło ewangelizacji świata – w tę pierwszą grudniową noc otwierającą Adwent – będzie mocnym, ufnym wołaniem o nadejście Królestwa Bożego.

(PDM/jl © Biuro Prasowe KEP 2012)

Za: www.episkopat.pl 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda