Home WiadomościZ kraju Ląd nad Wartą: jubileusze u salezjanów

Ląd nad Wartą: jubileusze u salezjanów

Redakcja

W święto Matki Kościoła (24 maja), a dla salezjanów na całym świecie w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, 25 współbraci dziękowało w Lądzie n. Wartą za 25 i 50-lecie kapłaństwa oraz za 25, 50 i 60. rocznicę profesji zakonnej.

Uroczystej eucharystii przewodniczył inspektor Prowincji Wrocławskiej ks. Jarosław Pizoń, przy koncelebrze inspektora Prowincji św. Wojciecha w Pile ks. Tadeusz Itrycha i inspektora Prowincji św. Jacka w Warszawie ks. Tadeusza Jareckiego. Słowo Boże do zgromadzonych skierował jeden z jubilatów ks. dr Piotr Przesmycki, wykładowca różnych uniwersytetów w Europie Zachodniej i przewodnik po Ziemi Świętej. Wśród zgromadzonych jubileusz 50-lecia kapłaństwa świętowali: 25-lecie wiceprowincjał ks. dr Piotr Sosnowski, 25-lecie profesji zakonnej wiceprowincjał ks. dr Adam Popławski, 50-lecie kapłaństwa ks. dr Stanisław Jankowski – wieloletni rektor WSDTS w Lądzie, 60-lecie profesji zakonnej ks. Władysław Kołyszko – były prowincjał i były rektor WSDTS w Lądzie.

Salezjanie z rocznika święceń 1996 roku pracują obecnie w przestrzeni geograficznej od Boliwii na południu, po Szwecję na północy oraz od Rosji na wschodzie po Amerykę Południową. Niech Pan błogosławi ich pracy w każdym kolejnym dniu posługi kapłańskiej i zakonnej.

ks. Mariusz Chamarczuk SDB

Za: archidiecezja.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda