Łagiewniki podjęły nowennę w obronie życia

W krakowskich Łagiewnikach podjęto inicjatywę episkopatu Stanów Zjednoczonych „Dziewięć dni dla życia”, która została ogłoszona w związku ze zbliżającą się rocznicą ustawy aborcyjnej. W dniach 18-26 stycznia w tej intencji trwa modlitwa zarówno w kaplicy klasztornej, jak i w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Można się w nią włączyć za pośrednictwem radia i internetu.

Jak podkreśla s. Elżbieta Siepak ZMBM, siostry wybrały modlitwę w Godzinie Miłosierdzia i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, ponieważ przychodzi na nią do Łagiewnik najwięcej osób i dodatkowo jest ona transmitowana przez internet i liczne stacje radiowe. Szacuje się, że od 200 do 250 tys. osób modli się każdego dnia w łączności ze zgromadzonymi w kaplicy z łaskami słynącym obrazem „Jezu, ufam Tobie”.

„W obronie życia najwięcej możemy zrobić przez modlitwę, ofiary i wyrzeczenia składane w tej intencji, dlatego włączamy się w tę nowennę. W taki sposób możemy wypraszać Boże miłosierdzie i ocalać ludzkie życie” – mówi KAI rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Troska o należny szacunek dla każdego poczętego dziecka jest bliska Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W Łagiewnikach w każdą środę odprawiana jest w bazylice Msza św. w ramach Światowej Krucjaty Modlitwy o obronę dzieci nienarodzonych. W drugie soboty miesiąca jest także specjalna Msza św. z obrzędem przyjęcia do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do której włącza się co miesiąc po kilkadziesiąt osób.

– Ufamy, że przez modlitwę wrażliwych ludzi na całym świecie będzie wzrastać świadomość, że Bóg jest Dawcą ludzkiego życia a naszym zadaniem jest otoczyć je należytą troską od poczęcia aż po naturalny kres – mówi KAI ks. Franciszek Ślusarczyk.

Wicerektor sanktuarium podkreśla, że trwający Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan jest „dodatkowym wezwaniem o prawdziwą jedność oraz ludzką solidarność w obronie najbardziej bezbronnego człowieka”.

Reakcja na inicjatywę episkopatu Stanów Zjednoczonych to odpowiedź polskich obrońców życia. Oprócz krakowskiego sanktuarium podjęto ją także na Jasnej Górze i w sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

22 stycznia 2014 r. naród amerykański będzie wspominał 41. rocznicę sprawy Roe przeciw Wade, z którą związana jest legalizacja aborcji w USA. W tym dniu ulicami Waszyngtonu przejdzie Marsz dla Życia.

Polscy obrońcy życia w odpowiedzi na apel amerykańskich biskupów uruchomili specjalną stronę internetową, gdzie każdy chętny może zgłaszać swój udział w modlitwie. – Zapewniamy, że listę osób, które podjęły modlitwę i zgłosiły się do nas przekażemy po jej zakończeniu zarówno Ojcu Świętemu Franciszkowi jak i Episkopatowi Stanów Zjednoczonych – mówią.

Każdy, kto chce włączyć się w modlitwę może zgłosić swój udział wypełniając formularz na stronie: krucjata.org

KAI/slo

Za: www.deon.pl