Home WiadomościZ kraju Lednica żegna Prymasa

Lednica żegna Prymasa

Redakcja

Żałobne spotkanie modlitewne poświęcone pamięci zmarłego kardynała Józefa Glempa odbędzie się 26 stycznia na Lednicy – z którą były Prymas Polski od początku był związany i wspierał Ruch Lednicki.

„Wszyscy związani z Lednicą pamiętają przybycie Kardynała na pierwsze Spotkanie Lednickie – kiedy był delegatem Jana Pawła II – i każde następne jako odbierającego Wybór Chrystusa od polskiej młodzieży, święcącego Dzwon Trzeciego Tysiąclecia w 2000 roku, przywożącego ogień z Ostrowa Lednickiego na Pola Lednickie” – mówi dominikanin o. Jan Góra.

„Ponadto, Ksiądz Prymas wielokrotnie był na Jamnej. Poświęcił tamtejszy kościół” – dodaje pomysłodawca spotkań młodzieży na Polach Lednickich i założyciel Ruchu Lednickiego.

Żałobne spotkanie odbędzie się w Ośrodku Jana Pawła II na Lednicy. Rozpocznie je o godz. 17 lektura przemówienia, jakie w 2009 roku wygłosił na Jamnej kard. Glemp oraz wspomnienia uczestników związane z osobą zmarłego Prymasa.

O godz. 19 o. Góra odprawi mszę świętą w podziękowaniu za długoletnią posługę Prymasa Seniora i o spokój duszy Zmarłego.

sz / dominikanie.pl / lednica2000.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda