Home WiadomościZ kraju Licheń: 10. bezalkoholowy bal sylwestrowy w sanktuarium

Licheń: 10. bezalkoholowy bal sylwestrowy w sanktuarium

Redakcja

Już po raz dziesiąty wierni, którzy postanowili spędzić ostatnią noc w starym roku w licheńskim sanktuarium, w liczbie 140 osób wzięli udział w balu sylwestrowym. Tradycja balu sylwestrowego w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej sięga roku 2002 roku: – Idea balu sylwestrowego zrodziła się z doświadczenia ludzi, którzy do dobrej zabawy nie potrzebują alkoholu. Wydało się nam, że ten pomysł warto rozpropagować i zaprosiliśmy do wspólnej zabawy podobnie myślących. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na taką imprezę, więc od 10 lat organizujemy w Domu Pielgrzyma Arka bale sylwestrowe na trzeźwo – wyjaśnia ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy licheńskiego sanktuarium.

Początek balu sylwestrowego zaplanowano na godz. 19:00 w Domu Pielgrzyma ARKA. Po uroczystym rozpoczęciu przez ks. Krzysztofa Jędrzejewskiego, przełożonego licheńskiej wspólnoty księży marianów, uczestnicy wspólnie zatańczyli poloneza. Następnie w holu Domu Pielgrzyma ARKA rozpoczęła się zabaw,a zarówno w rytmach starych przebojów z lat 80. i 90., jak i najnowszych polskich i zagranicznych hitów.

O godz. 23:30 zamilkła muzyka. Goście udali się do bazyliki, aby wziąć udział w pierwszej Mszy św. w Nowym Roku, sprawowanej przed Cudownym Obrazem. W ten sposób z Bogiem rozpoczęli nowe dwanaście miesięcy, aby były one szczęśliwe i błogosławione. Po zakończonym nabożeństwie goście wrócili do Domu Pielgrzyma ARKA, gdzie na nowo rozbrzmiały muzyka, a radość i gwar rozmów panował do samego rana.

Uczestnikom balu zorganizowano także różne konkursy i zabawy, w tym konkursy wiedzy o sanktuarium i wiedzy biblijnej oraz konkurs tańca w różnych stylach.

Zabawa sylwestrowa zakończyła się ok. godziny 5. rano. Bezalkoholowy bal sylwestrowy w licheńskim sanktuarium stanowi część turnusu świąteczno-noworocznego. Goście przybywają do Lichenia, aby w tym wyjątkowym miejscu spędzić święta Bożego Narodzenia. Część z nich decyduje się także tutaj powitać Nowy Rok.

ra/xkt

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda