Licheń: Chórek „Jutrzenka” zaśpiewał po 22 latach

lichen.plOd Jutrzenki Ty jesteś piękniejsza, Jesteś radością, Nie lękajcie się, Nie bój się, wypłyń na głębię, Dziękuje ci. Te pieśni można było usłyszeć w minioną niedzielę, 5 lipca, w kościele parafialnym pw. św. Doroty podczas Mszy św. o godz. 10.30. Utwory zaśpiewały członkinie pierwszego składu parafialnego chórku „Jutrzenka”, które spotkały się w Licheniu po 22 latach.

I Zjazd Chórku „Jutrzenka” został zorganizowany z inicjatywy założycieli, ks. Henryka Kulika, marianina, proboszcza parafii pw. św. Doroty w Licheniu oraz pani Barbary Kaczor, organistki parafii i licheńskiej bazyliki.

Spotkanie miało wymiar zarówno duchowy, jak i czysto towarzyski.

– „Głównym celem przyświecającym naszemu spotkaniu było odnowienie kontaktów chórzystek, które mają już swoje rodziny i dzieci w wieku, kiedy one tworzyły zespół” – powiedziała Barbara Kaczor.

Zjazd rozpoczął się w sobotę, 4 lipca, w godzinach popołudniowych. W spotkaniu uczestniczyło 18 chórzystek wraz ze swymi mężami i dziećmi. Jedna z nich przygotowała okolicznościową prezentację multimedialną, dzięki której członkinie mogły powrócić myślami do lat dzieciństwa. Podczas spotkania przygotowały również pieśni, które zaśpiewały w trakcie niedzielnej Mszy w kościele parafialnym. Były wśród nich utwory, które wykonywały ponad 20 lat temu.

Dla Magdaleny Kubiak, jednej z chórzystek, możliwość spotkania opiekunów i koleżanek z dawnych lat przysporzyła wielu pozytywnych wrażeń:

„Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby ziarno, które zasiali w nas pani Kaczor i ks. Kulik nie wydało plonów, nie byłoby nas tutaj. Przygarnęli nas z podwórka byśmy byli bliżej Kościoła. Zawsze mieli dla nas ciepłe serca i otwarte ramiona. Do takich ludzi zawsze warto powracać i z nimi przebywać”- wyjaśniła.   

Po zakończonej niedzielnej Eucharystii, której przewodniczył ks. Kulik, chórzystki z „Jutrzenki” dały krótki recital. Wśród utworów dało się usłyszeć: Wielbić Pana chcę, Abba, Ojcze, Ty wskazałeś drogę do miłości, Podaj rękę swemu bratu. Dodatkowo wierni, którzy tego dnia pojawili się w parafialnej świątyni, mogli zobaczyć specjalnie przygotowaną na tę okazję wystawę zdjęć chórku sprzed 20 laty.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium