Home WiadomościZ kraju Licheń: Piknik z mamą i tatą

Licheń: Piknik z mamą i tatą

Redakcja

lichen.plPonad siedemset dzieci zgromadził w ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji „Piknik z mamą i tatą w Licheniu”. W trakcie rodzinnej zabawy poprzedzonej wspólną modlitwą rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny „Wakacje z rodziną”.

Rodzinne spotkanie w Licheniu na zakończenie wakacji ma już 6-letnią tradycję. Zapoczątkowane w 2009 roku Licheńskie Spotkania Rodzin na palcu przed bazyliką wrosły w klimat Sanktuarium o czym może świadczyć rosnące zainteresowanie wydarzeniem.

„Uczestniczę w organizacji Licheńskich Spotkań Rodzin po raz czwarty i widzę, jak nasza impreza pięknie się rozwija z roku na rok. Jest coraz więcej uczestników, a Pan Bóg daje wspaniałą pogodę. Wspólna zabawa rodzinna ma być inspiracją dla rodzin by razem spędzać czas” – powiedział ks. Piotr Kieniewicz MIC, dyrektor Poradni Wsparcia Płodności NaProTechnologia działającej przy Licheńskim Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Jak na Licheń przystało, wspólne spotkanie rozpoczęło się Mszą św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Południowej Eucharystii w bazylice przewodniczył ks. Henryk Kulik MIC, proboszcz parafii pw. Św. Doroty. W słowie skierowanym do wiernych mówił o rodzinie, jako najważniejszej i podstawowej komórce życia społecznego. Mówił, że już od czasów Adama i Ewy, pomimo odejścia pierwszych ludzi z drogi Bożej, rodzina, jaką stanowili, nie została przekreślona: „Jaka jest rodzina taka będzie nasza ojczyzna, takie będzie nasze społeczeństwo. Gdzie słabnie rodzina tam społeczeństwo będzie słabe i poranione. Dom, w którym panuje spokój, miłość i życzliwość jest przedsionkiem nieba. Dom, w którym brakuje bezpieczeństwa i spokoju, jest obrazem piekła w oczach dzieci” – mówił kaznodzieja.

Po Mszy św. kapłani udzielili dzieciom i młodzieży indywidualnego błogosławieństwa przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i akademickiego.

O godz. 13.00 rozpoczęła się piknikowa część na zewnątrz świątyni. Na dzieci czekało wiele atrakcji, z których mogły skorzystać. Były wśród nich : dmuchane zamki, kule wodne, pokazy wyrabiania mydła, strzelanie z łuku czy wielkie bańki mydlane. Istniała także możliwość wejścia do bojowego wozu strażackiego czy wspięcia się na ścianę wspinaczkową. Dodatkową niespodzianką przygotowaną przez organizatorów był pokaz gaszenia przeprowadzony przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP w Licheniu Starym.

W trakcie pikniku rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny wakacje z rodziną.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium

Więcej (zdjęcia) na: www.lichen.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda