Home WiadomościZ kraju Licheń: Piknik z mamą i tatą przed największą bazyliką w Polsce

Licheń: Piknik z mamą i tatą przed największą bazyliką w Polsce

Redakcja

Gry, zabawy oraz niezliczone atrakcje dla najmłodszych czekały dzisiejszego popołudnia przed bazyliką Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. W ostatnią niedzielę tegorocznych wakacji księża marianie przygotowali dla najmłodszych zakończenie wakacyjnego odpoczynku w Bożym duchu.

O godz. 12:00 na Mszy św. zgromadziły się całe rodziny, aby pomodlić się o pomyślność swoich pociech przed rozpoczynającym się nowym rokiem szklonym.  Niedzielnej sumie przewodniczył ks. Grzegorz Reiss MIC, prowincjalny duszpasterz powołań Zgromadzenia Księży Marianów.

W homilii powiedział:

“Przed rozpoczynającym się jutro rokiem szkolnym jesteśmy dziś, w niedzielę, w świątyni, a więc w szkole Jezusa. On jest naszym nauczycielem, który uczy nas przez słowa i czyny. Apostołowie mówili do Niego – naucz nas modlić się. Jezus uczył ich przebaczać nie 7, ale 77 razy. Tak samo i my mamy przebaczać naszym bliskim na wzór Jezusa Chrystusa. Uczniowie mają podręczniki, a my, chrześcijanie, mamy Biblię, którą powinniśmy studiować dla osiągnięcia jedności z Bogiem” – mówił kaznodzieja.

Po zakończeniu Eucharystii księża zgromadzeni w bazylice pobłogosławili zgromadzone w świątyni dzieci poprzez nałożenie rąk oraz krótką modlitwę nad każdym z osobna. Od godz. 13:00 na palcu przed bazyliką rozpoczął się piknik dla najmłodszych. Dla dzieci przygotowane były różnego rodzaje gry zabawy. Jak wyjaśnił ks. Piotr Kieniewicz MIC, organizator spotkania, głównym zamysłem przyświecającym organizowaniu takiego przedsięwzięcia, jest chęć zgromadzenia całych rodzin w jednym miejscu i pokazania, że w atrakcyjny i ciekawy sposób rodzice mogą spędzić niedziele popołudnie ze swoimi pociechami:

“Ten piknik stał się częścią naszego sanktuaryjnego życia. Co roku jest więcej uczestników.  To bardzo fajnie ponieważ pozwala nam propagować zwyczaj odpoczynku wspólnego, że można razem spędzić czas, niekoniecznie na jedzeniu albo na oglądaniu telewizji, ale właśnie na wspólnej zabawie, na towarzyszeniu dzieciom, na organizowaniu im zabawy” – powiedział marianin.

W trakcie pikniku został rozstrzygnięty także konkurs fotograficzny pt. “Wakacje z rodziną”. W tym roku pierwszą nagrodę zdobyła Krzysztof Zwierzyniecki z Konina. Zwycięskie zdjęcie nosi tytuł “Taniec w deszczu”.

Na zakończenie dla zgromadzonych przed licheńską bazyliką osób wystąpiła Magda Welc, zwyciężczyni trzeciej edycji programu “Mam talent”. Organizatorem pikniku było Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda