Home WiadomościZe Świata Saletyni: Młodzi w Łanowicach o Niebieskim Ojcu

Saletyni: Młodzi w Łanowicach o Niebieskim Ojcu

Redakcja

„Mój ojciec” – to hasło jubileuszowego X Spotkania Młodzieży w Łanowicach na Ukrainie. Odbywało się ono w dniach 20–24 sierpnia.

W tegoroczny temat święta młodych wprowadził uczestników film „Most”. Jego projekcja odbyła się w środę – pierwszy dzień spotkania.

W czwartek tematem przewodnim konferencji i pracy w grupach było objawienie Matki Bożej w La Salette. Wieczorem młodzi uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym i mogli przystąpić do spowiedzi.

Trzeci dzień spotkania upłynął pod znakiem pielgrzymki z Łanowic do Biskowic. Wieczorem przy kalwarii saletyńskiej w Łanowicach odbyła się droga krzyżowa, w której uczestniczyli także parafianie, a po niej adoracja krzyża.

Sobotnie przedpołudnie wypełniła konferencja s. Julii Niżnik FMM na temat kobiety i jej powołania. Po południu znany na Ukrainie zespół KANA zagrał koncert pieśni religijnych, a wieczorem w sanktuarium poprowadził modlitwę uwielbienia

Spotkanie zakończyło się w niedzielę 24 sierpnia uroczystą Mszą św. w łanowickim sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej.

Uczestnikom towarzyszyli saletyni, pracujący w parafiach w Busku, Łanowicach, Krzywym Rogu, Nikopolu i Zaporożu, jeden ksiądz diecezjalny i jeden ojciec karmelita, a także siostry franciszkanki misjonarki Maryi, franciszkanki Rodziny Maryi i siostry służebniczki.

Tegoroczne spotkanie zgromadziło ponad 100 młodych ludzi z różnych części Ukrainy.

Od dziesięciu lat jego organizatorem są misjonarze saletyni. 

Początkowo saletyni z Ukrainy jeździli z młodzieżą na MSSM w Dębowcu, ale ze względu na trudności w uzyskaniu wizy do krajów Unii Europejskiej, postanowiono dla młodzieży ukraińskiej organizować coroczne spotkania w sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Łanowicach.

(gz; fot. Roman Olszewski)

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda