Licheń: podsumowanie akcji „Pola Nadziei” A. D. 2015

marianie.pl562 wolontariuszy, 15 tysięcy rozdanych żonkili, ponad 35 tysięcy złotych zebranych środków finansowych. Tak w liczbach przedstawia się tegoroczna akcja „Pola nadziei” zorganizowana przez Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.

Placówka prowadzona przez marianów w Licheniu od 6 lat organizuje charytatywną zbiórkę pieniędzy na utrzymanie ośrodka: „Jesteśmy z akcji bardzo zadowoleni. Przede wszystkim dopisała nam pogoda. Także młodzież była chętna na rzecz zbiórki dla hospicjum i chorych pacjentów” – powiedział Krzysztof Zieliński, koordynujący działania wolontariuszy w licheńskim hospicjum.

Jak wyjaśnił, organizowanie zbiórki, ma kilka ważnych celów:  „Akcja ma też wymiar promocyjny czyli reklamy naszego miejsca i mówienia o tym, komu pomagamy i jakich pacjentów, z jakimi schorzeniami, przyjmujemy”.

W tegorocznej zbiórce wzięli udział wolontariusze z różnych typów szkół – począwszy od podstawówek, przez gimnazja, szkoły średnie na studentach wyższych uczelni kończąc. Jedną z nich był Patrycja Grajek, uczennica I klasy III LO im. C.K. Norwida w Koninie. Do udziału w wolontariacie zachęciła ją mama, która jest pielęgniarką w licheńskim ośrodku: „Lubię pomagać, lubię robić coś dla innych. Mam wówczas wrażenie, że się spełniam” – wyjaśniła. Oprócz angażowania się w działania wolontariatu akcyjnego, w miarę możliwości stara się także spędzać czas przy łóżkach pacjentów i pomagać im bezpośrednio. W przyszłości chciałaby studiować medycynę, dlatego ma nadzieję, że wolontarialna praca na rzecz hospicjum pozwoli jej w podjęciu decyzji odnośnie do wyboru kierunku studiów.

Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego powstało w 2009 roku. W placówce do dyspozycji pacjentów są przygotowane 22 łóżka. Więcej informacji można zaczerpnąć odwiedzając stronę internetową: www.hospicjum.lichen.pl.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium

Za: www.marianie.pl