Home WiadomościZ kraju Licheń: spotkanie rodziców i rodzin marianów

Licheń: spotkanie rodziców i rodzin marianów

Redakcja

marianie.plZgodnie z doroczną tradycją, w dniach 27-29 marca do Sanktuarium w Licheniu przyjechali rodzice, członkowie rodzin i przyjaciele mariańskich współbraci. W tym roku spotkanie zgromadziło 140 osób. Dla wielu uczestników jest to ważne wydarzenie duchowe. Jest bowiem okazją do skupienia, do zjednoczenia we wspólnej modlitwie za powołanych do życia zakonnego w Zgromadzeniu Księży Marianów oraz za rodziny, w których otrzymali dar życia. Poza tym wiele osób ma okazję do zapoznania się lub podtrzymywania istniejących już przyjaźni.

W tegorocznym spotkaniu bardzo mocno zaakcentowaliśmy dwa elementy: życie konsekrowane i życie rodzinne. W sobotnie przedpołudnie udaliśmy się do pobliskiego Grąblina, do Klasztoru Sióstr Najświętszej Maryi Panny, zwanymi anuncjatkami. W ramach trwającego Roku Życia Konsekrowanego mieliśmy okazję poznać bogactwo tej drogi życia i modlić się o nowe powołania. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Wiceprowincjał Eugeniusz Zarzeczny MIC.

Popołudnie było czasem włączenia się w modlitwy Kościoła za jesienny Synod Biskupów o rodzinie. O godz. 15.00 odmówiliśmy w tej intencji koronkę, a po niej była okazja do obejrzenia filmu o roli przebaczenia i wiary w życiu małżeństwa. Sobotni dzień zakończył apel maryjny w licheńskiej bazylice. W ostatni dzień tegorocznego spotkania, który przypadł w Niedzielę Palmową, uczestniczyliśmy we Mszy św. w bazylice sprawowanej przez ks. Kustosza Wiktora Gumiennego MIC.

xts

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda