Home WiadomościZ kraju Pieńsk: Nocna Droga Krzyżowa z Franciszkanami

Pieńsk: Nocna Droga Krzyżowa z Franciszkanami

Redakcja

W Pieńsku odbyła się w nocy z 27 na 28 marca Nocna Droga Krzyżowa, zorganizowana przez Franciszkanów z Pieńska we współpracy z Parafią św. Józefa Robotnika ze Zgorzelca. Trasa wynosiła ok. 20 km. Droga Krzyżowa rozpoczęła się Nabożeństwem Liturgii Słowa o godz. 23.30 w Kościele Parafialnym w Pieńsku.

Następnie uczestnicy maszerowali w milczeniu, słuchając rozważań do Stacji Męki Pańskiej, przez miejscowości Dłużyna Dolna i Jędrzychowice do Zgorzelca, gdzie w parafii św. Józefa Robotnik, Mszą świętą o godz. 5.30 zakończyła się wędrówka za Jezusem – życiowym przewodnikiem, który jest miarą godności człowieka.

W tej niezwykłej Nocnej Drodze Krzyżowej, organizowanej po raz pierwszy, wzięli udział parafianie z Pieńska i Zgorzelca oraz sąsiednich miejscowości. Dla wielu uczestników był to ciekawy czas walki z samym sobą, ze swoim zmęczeniem, sennością, głodem i innym niedogodnościami. Około pięćdziesięcioosobowa grupa szła, nieraz w deszczu, niosąc na przodzie wielki brzozowy krzyż. Każdy uczestnik niósł również swój mały krzyżyk, aby w taki sposób łączyć się z Jezusem w Jego drodze.

o. dk Marcin Buntov

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda