Home WiadomościZ kraju Licheńscy marianie przygotowują się do kanonizacji swojego założyciela, bł. o. Stanisława Papczyńskiego

Licheńscy marianie przygotowują się do kanonizacji swojego założyciela, bł. o. Stanisława Papczyńskiego

Redakcja

lichen.pl5 czerwca 2016 w Watykanie Ojciec Święty Franciszek dokona kanonizacji bł. Stanisława Paczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. W Licheniu wierni będą mogli obejrzeć tę uroczystość za pośrednictwem telebimów znajdujących się w bazylice.

Dla Zgromadzenia Księży Marianów 5 czerwca 2016 bez wątpienia będzie jedną z najważniejszych dat w całej historii wspólnoty. Tego dnia bł. o. Stanisław Papczyński zostanie wyniesiony na ołtarze. Będzie on pierwszym marianinem, który dostąpi tego zaszczytu.

Wierni będą mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu, za pośrednictwem przekazu telewizyjnego ze Stolicy Apostolskiej. W nawie głównej licheńskiej bazyliki staną dwa telebimy, dzięki którym obecni w świątyni wierni, będą mogli w czasie rzeczywistym obserwować wydarzenia transmitowane z Watykanu.

„Chcemy zaprosić naszych pielgrzymów, gości, parafian do wspólnej modlitwy, aby właśnie 5 czerwca razem z nami się spotkali, aby poprzez telemost z Watykanu uczestniczyli w tym wydarzeniu, a następnie aby wspólnie z nami Panu Bogu podziękowali podczas uroczystej Eucharystii za nowego świętego, o. Stanisława Papczyńskiego”- powiedział ks. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik prasowy Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.

Początek transmisji w Watykanu planowany jest na godz. 10.30. Bezpośrednio po niej (ok. godz. 12.00) w licheńskiej bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna, której przewodniczył będzie ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium.

Warto dodać, iż na frontonie licheńskiej bazyliki od piątku, 20 maja, widnieje wizerunek bł. o. Stanisława Papczyńskiego. Jak dodał ks. Kieniewicz, dzięki temu wierni będą mieli możliwość dowiedzieć się, jak wygląda nowy polski święty, założyciel mariańskiego zgromadzenia.

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda