Home WiadomościZ kraju Liderzy MI w Harmężach

Liderzy MI w Harmężach

Redakcja

Ostatni weekend września 2019 r. stał się okazją do Spotkania Liderów Rycerstwa Niepokalane z Południowej Polski. Blisko 50 osób zaangażowanych we wspólnoty MI zjechało do Harmęż, aby spotkać się ze sobą, wspólnie się modlić i adorować oraz posłuchać wykładów zaproszonych prelegentów. Hasłem przewodnim spotkania był tegoroczny temat Rycerstwa: „Z Niepokalaną w sercu Kościoła”.

Gośćmi spotkania byli: znany i ceniony filozof i teolog ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz z Lublina, który w swoich wystąpieniach ukazał NMP Niepokalaną w ujęciu św. Maksymiliana jako wzór wierności Bogu aż po krzyż oraz św. Maksymiliana jako sługę Trójcy Przenajświętszej przez Niepokalaną. 

Ks. Jacek Pędziwiatr stały bywalec i pomysłodawca spotkań liderów w Harmężach przedstawił moc i siłę różańca świętego. 

Wreszcie ks. dr hab. Marek Gilski z Krakowa w sposób niezwykle fascynujący zaprezentował temat: Czasy ostateczne Kościoła – w perspektywie wali z pokoleniem Niewiasty.

Tegoroczne spotkanie liderów miało jeszcze jeden mocny akcent, który wybrzmiał w niedzielę na zakończenie spotkania. Na Mszy świętej o godz. 11.00 Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego obchodziły 25-lecie swojej obecności w Harmężach. W związku z jubileuszem ks. Bp. Tadeusz Rakoczy biskup senior diecezji Bielsko Żywieckiej w towarzystwie o. bpa Błażeja Kruszyłowicza ze Szczecina w asyście licznie przybyłych kapłanów, sióstr zakonnych i gości sprawował dziękczynną ofiarę Mszy Świętej. 

Bogu dzięki i chwała Niepokalanej.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda