Home WiadomościZ kraju Łódź: Międzyzakonne Forum Apostolatu Biblijnego

Łódź: Międzyzakonne Forum Apostolatu Biblijnego

Redakcja

Głównym tematem Międzyzakonnego Forum Apostolatu Biblijnego, które dziś odbyło się w Łodzi, był przekaz słowa Bożego zarówno w sposób tradycyjny jak Lectio Divina, czy krąg biblijny, jak i przekaz w mediach – film, książka, media społecznościowe.

Jak tłumaczy pasjonista o. Waldemar Linke, Międzyzakonne Forum Apostolatu Biblijnego jest spotkaniem osób zaangażowanych w tę formę działalności duszpasterskiej – osób związanych z różnymi instytutami życia konsekrowanego jak i świeckich, którzy współpracują z zakonnicami i zakonnikami. „To spotkanie miało służyć temu, żebyśmy się spotkali, poznali i dowiedzieli się o tym, co robimy, co chcielibyśmy robić, wymienili doświadczenia, oraz zastanowili się, czego byśmy potrzebowali, żeby nasza praca apostolska była efektywniejsza” – podkreśla organizator spotkania.

Spotkanie odbyło się przy kościele oo. pasjonistów w Łodzi, przy parafii Matki Bożej Bolesnej na łódzkim Teofilowie. – Mieliśmy się spotkać w dużo większej grupie, ale czas nie sprzyja dużym zgromadzeniom, więc spotykamy się tutaj, gdzie realnie dzieje się duszpasterstwo – dodaje o. Linke.

Całodzienne spotkanie związane z prelekcjami, wymianą zdań i wspólną modlitwą zakończyła wieczorna Msza Święta, której przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Kaznodzieja, odwołując się do dzisiejszej Ewangelii, mówił: „strzeżcie się uczonych w Piśmie! Nie chodzi o to, że czytanie Pisma Świętego czyni człowieka potworem, ale Jezus mówi, że może się tak zdarzyć. Wydarza się wtedy, kiedy człowiek myśli, że jest ekspertem i tak naprawdę po to w życiu studiował Pismo, żeby ludzie zaczęli go uważać za kogoś wyjątkowego, za eksperta. Chodzą w powłóczystych szatach, pozdrowienia na runku, pierwsze krzesła w synagogach, wszędzie pierwsi, wszędzie chcą być zauważeni, docenieni…”.

Zwracając się do uczestników spotkania zauważył: „Jezus nam coś dziś ważnego powiedzieć. Cała ta lektura Biblii, której poświęcamy życie, i całe to promowanie Pisma Świętego w naszym Kościele, ostatecznie ma ten jeden cel, byśmy byli ludźmi, którzy potrafią kochać Boga całym swoim życiem, a nie połową życia. By czytane słowo taki owoc w naszym życiu rodziło”.

W dzisiejszym Forum wzięło udział ponad 30 osób zakonnych i świeckich z męskich i żeńskich zgromadzeń zakonnych oraz grupa świeckich z całej Polski.

xpk / Łódź
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda