Home WiadomościZ kraju Pod Łodzią powstała pustelnia dla księży i osób konsekrowanych

Pod Łodzią powstała pustelnia dla księży i osób konsekrowanych

Redakcja

deon-plErem Miłosierdzia to niewielkie pomieszczenie, wybudowane w Swolszewicach Małych w archidiecezji łódzkiej, w którym duchowni i osoby konsekrowane mogą spędzić kilka godzin lub dni. Erem jest rozwinięciem idei Wieczernika Bożego Miłosierdzia – miejsca, w którym księża i osoby konsekrowane mogą skorzystać ze spowiedzi i kierownictwa duchowego.

Wieczernik działa już od roku, trzy razy w tygodniu. Dotychczasowa praktyka skłoniła jego opiekunów do wyjścia naprzeciw trudnościom, jakie pojawiają się w życiu kapłanów. – Jednym z problemów, jakie dotykają nas, księży, jest nieustanna gonitwa, brak czasu na skupienie i pogłębianie relacji z Bogiem. Brak ciszy, samotności i wzrastania w modlitwie – powiedział KAI ks. Grzegorz Korczak, łódzki egzorcysta, który koordynuje działalność Wieczernika. Stąd wziął się pomysł umożliwienia krótkiego wyjazdu na modlitwę, skupienie czy indywidualne rekolekcje.

– W Swolszewicach stoi budynek szkoły Dzieci Światłości, który jest wykorzystywany przez młodzież tylko w weekendy. W pozostałe dni tygodnia można z niego korzystać. Wygospodarowaliśmy zatem osobne pomieszczenie z łazienką, dostępem do dobrze wyposażonej kuchni i pięknej kaplicy – wyjaśnił ks. Korczak.

Do Eremu Miłosierdzia mogą przyjechać księża i osoby konsekrowane z całego kraju – na kilka godzin lub kilka dni. – Położenie tego miejsca gwarantuje świetne warunki do odnalezienia ciszy, samotności i pogłębiania relacji z Bogiem. Ten czas można spędzić w pokoju, kaplicy lub na długich spacerach po okolicznych lasach. To Idealne miejsce na samotność wypełnioną Bogiem – dodał duchowny.

Erem można zarezerwować telefonicznie (s. Lidia, tel. 501 017 238, ks. Grzegorz Korczak tel. 691 399 455 – tylko SMS) lub mailowo: [email protected] Informacje znajdują się na stronie www.eremmilosierdzia.pl. Erem mieści się w Swolszewicach Małych koło Tomaszowa Mazowieckiego.

KAI/pk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda