Home WiadomościZ kraju Łomża: prefekt Kongregacji Nauki Wiary spotkał się z rektorami polskich seminariów duchownych

Łomża: prefekt Kongregacji Nauki Wiary spotkał się z rektorami polskich seminariów duchownych

Redakcja

Na uniwersalność Kościoła i potrzebę otwartego formowania przyszłych kapłanów wskazał rektorem polskich wyższych seminariów duchownych prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard L. Müller. Tematem obradującej w Łomży konferencji rektorów jest kwestia rozeznawania powołania i przyjmowania kandydatów do kapłaństwa.

Relacjonując wystąpienie prefekta dykasterii zajmującej się między innymi najcięższymi przestępstwami duchownych, przewodniczący konferencji, ks. dr Wojciech Rzeszowski zaznaczył, że nie pominięto także problemów związanych z dojrzałością psychoseksualną kandydatów. „Przypominał nam, że pewne problemy zaczynają się dużo wcześniej i bardzo ważne jest, aby na tym etapie formacji pomagać dojrzewać i widzieć te problemy, aby można było ich uniknąć w przyszłości” – powiedział ks. Rzeszowski. Rektor seminarium gnieźnieńskiego dodał, że przyszłym kapłanom potrzebna jest także umiejętność budowania dobrego kontaktu, wrażliwość związana z rozpoznawaniem ewentualnych nadużyć, czy zdolność radzenia sobie z tymi problemami w rozmowie duszpasterskiej czy w konfesjonale.

S. Tasiemski, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda