Home WiadomościZ kraju Maryjne pielgrzymowanie po klasztorach podjęte na nowo

Maryjne pielgrzymowanie po klasztorach podjęte na nowo

Redakcja

Abp Henryk Hoser, w obecności przewodniczącego KWPZM O. Janusza Soka CSsR,  zapoczątkował drugą część peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po klasztorach męskich Diecezji Praskiej. 

Peregrynacja Wizerunku Jasnogórskiego, ofiarowanego w 1963 r. zakonom męskim przez Sł. Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego została zapoczątkowana 16 października 2013 r. na Jasnej Górze podczas pielgrzymki braci zakonnych, w obecności wszystkich przełożonych wyższych zakonów męskich w Polsce.

Kilkudziesięciu zakonników z Diecezji Praskiej, zebrało się 1 września w bazylice Najśw. Serca Jezusowego u Księży Salezjanów na Kawęczyńskiej w Warszawie, na uroczystą Eucharystię, aby po wakacyjnej przerwie wznowić pielgrzymkę Jasnogórskiej Pani po klasztorach tej diecezji.

Koncelebrze zakonnej przewodniczył Abp Henryk Hoser SAC, który wyglosił także do zebranych homililę. Cieszyła duża liczba koncelebransów a także spora liczba wiernych, zgromadzonych w Bazylice, mimo iż to była wewnątrzzakonna uroczystość.

Po wspólnej modlitwie w Bazylice odbyło się braterskie spotkanie zakonników Diecezji Praskiej w gościnnych murach domu zakonnego salezjanów.

Po zakończeniu peregrynacji w Diecezji Praskiej kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej będzie kolejno nawiedziała klasztory w Diecezjach: Płockiej, Toruńskiej, Włocławskiej i Bydgoskiej.

Red

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda