Home WiadomościZ kraju Lublin: ks. A. Szostek MIC otrzymał księgę pamiątkową „Veritas in caritate”

Lublin: ks. A. Szostek MIC otrzymał księgę pamiątkową „Veritas in caritate”

Redakcja

marianie.plW dniu 2 czerwca br., na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyło się wręczenie księgi pamiątkowej „Veritas in caritate” byłemu rektorowi KUL ks. prof. Andrzejowi Szostkowi MIC. Warto podkreślić w tym miejscu, że ks. Szostek kilka tygodni temu jako pierwszy w historii lubelskiej uczelni (KUL), otrzymał również tytuł „Professor Emeritus”, który oznacza profesora zasłużonego.

Nawiązując do tego wydarzenia ks. A. Szostek MIC stwierdził: „To dla mnie wieki zaszczyt. Nie wiem jeszcze, jakie niesie ze sobą obowiązki, natomiast jednym z przywilejów, z jakimi się wiąże, jest możliwość dalszej pracy na etacie – co prawda, nieco okrojonym – mimo ukończonych przeze mnie 70 lat życia. Mam nadzieję, że lista, którą otwieram, będzie długa. W związku z tym mogę powiedzieć, że żegnam się, ale nie wychodzę”.

W uroczystości udział wzięli m.in. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński, ks. prof. Alfred Wierzbicki, ks. Kazimierz Pek MIC, ks. Adam Boniecki MIC oraz wikariusz Prowincji Polskiej Marianów, ks. Eugeniusz Zarzeczny MIC.

xas

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda