Home WiadomościZ kraju Michalici: Minęło dziesięć lat…

Michalici: Minęło dziesięć lat…

Redakcja

michalici.plKiedy michalici przybyli do Nowej Słupi, pojawiła się myśl, by miejscowemu gimnazjum nadać imię naszego Ojca Założyciela. Dzięki staraniom ówczesnego proboszcza ks. Stanisława Prokuskiego, pracujących z nim kapłanów, a nade wszystko dzięki rozkochanej w ks. Markiewiczu już śp. Pani Dyrektor Elżbiecie Dutkiewicz, po pozytywnym zaopiniowaniu Rady Pedagogocznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, władze Gminy Nowa Słupia dnia 2 czerwca 2006 r. podjęły uchwałę, by Publicznemu Gimnazjum w Nowej Słupi  nadać imię błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Rodzicami chrzestnymi sztandaru szkoły zostali: ówczesny przełożony generalny michalitów ks. Kazimierz Radzik i radna powiatu kieleckiego Danuta Żebrowska.

W tym roku zatem, 2 czerwca, przypadła okrągła 10. rocznica tamtych wydarzeń. Na jubileusz przybył Ojciec Generał ks. Dariusz Wilk CSMA, który przewodniczył Mszy świętej i wygłosił okolicznościowe kazanie. W krótkich, ale dobitnych słowach, ukazał sylwetkę Ojca Założyciela jako człowieka, który „zawsze był sobą, kierując się w życiu przede wszystkim odwagą, wrażliwością i otwartością”. Takiej postawy życzył wszystkim obecnym w kościele.

Wraz z Ojcem Generałem Mszę świętą koncelebrował ks. proboszcz Krzysztof Bartochowski, a obecni byli: wójt gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior wraz z radnymi, dyrektor gimnazjum Małgorzata Jakubczyk wraz z Radą Pedagogiczną, nauczyciele emerytowani, rodzice i społeczność uczniowska.

Oprawę liturgiczną i muzyczną przygotowała schola parafialna, która wykonała nasze michalickie pieśni, m.in. MichaelO Wodzu dusz potężny i Usłyszałeś szept. Po zakończeniu liturgii wszyscy ucałowali relikwie bł. ks. Bronisława Markiewicza. Część artystyczna odbyła się w budynku szkoły, a całość zakończył wspólny obiad.

Stanisław Bożętka CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda