Home WiadomościZ kraju Przełożony Generalny Salezjanów doktorem honoris causa KUL

Przełożony Generalny Salezjanów doktorem honoris causa KUL

Redakcja

18 listopada 2011 r. w wypełnionej po brzegi Auli Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego doktorat honoris causa otrzymał Przełożony Generalny Salezjanów Księdza Bosko ks. Pascual Chavez Villanueva.

Uroczystości przewodniczył rektor KUL ks. Stanisław Wilk SDB. W uzasadnieniu przyznania tytułu Senat KUL w uchwale z dnia 29 września 2011 r. czytamy: „Poprzez nadanie tego tytułu Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II pragnie wyrazić szacunek i uznanie dla działalności ks. dr. Pascuala Chaveza Villanueva SDB, który całe swe życie poświęcił biednym i wykluczonym, inspirując i tworząc inicjatywy dla młodzieży na całym świecie. W swoich pismach wcielając w życie prawdę, że aby ukazać Jezusa młodym ludziom, trzeba Go najpierw znać, żyć z Nim i być Jego przyjacielem, uzasadnia aktualność systemu prewencyjnego św. Jana Bosko opartego na wierze, rozumie i miłości w złożonych sytuacjach międzykulturowości oraz przekonująco podkreśla jego wpływ na integralny rozwój człowieka ze szczególnym uwzględnieniem życia religijnego i społecznego.”

Laudację wygłosił ks. prof. Marian Nowak, kierownik Katedry Pedagogiki Ogólnej KUL i wychowanek Papieskiego Salezjańskiego Uniwersytetu w Rzymie. Następnie wykład zatytułowany “Salezjańska służba młodzieży na polu edukacji wygłosił” Doktor Honoris Causa.

W uroczystości wzięli udział między innymi biskupi z sekretarzem Episkopatu Wojciechem Polakiem, przełożeni wyżsi, m.in. michalitów i chrystusowców, a także liczni salezjanie i salezjanki.

wk

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda