Home WiadomościZ kraju Malaria przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp Hosera

Malaria przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp Hosera

Redakcja

Przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp. Henryka Hosera jest malaria – poinformował w poniedziałek biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.

Malaria jest ostrą, przewlekłą chorobą pasożytniczą, którą przenoszą samice komara widliszka. Choroba najczęściej występuje w Afryce.
W czwartek ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, abp Hoser po kilkudniowym, nieprzynoszącym poprawy zdrowia leczeniu infekcji trafił do szpitala.

Jak poinformował w poniedziałek biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp. Henryka Hosera jest malaria. Według komunikatu bp. Solarczyka zamieszczonego na stronie diecezji warszawsko-praskiej, potwierdziły ją przeprowadzone w szpitalu badania.

“Postawiona przez lekarzy diagnoza i realizowane procedury medyczne prowadzą do skutecznych efektów leczenia” – dodał bp Solarczyk. Podziękował również wszystkim osobom, które okazują modlitewne wsparcie i życzliwość dla abpa Hosera.

Rzecznik diecezji warszawsko-praskiej Mateusz Dzieduszycki powiedział PAP, że abp Hoser był w Afryce od września do grudnia zeszłego roku trzykrotnie, ostatni raz na początku grudnia 2016 r.

Abp Henryk Hoser przez 21 lat, od 1975 do 1996 roku, pracował jako misjonarz w Rwandzie, pełniąc tam różne funkcje; był duszpasterzem, proboszczem, animatorem duszpasterstwa rodzinnego, organizatorem wielu sesji formacji apostolstwa świeckich, promotorem apostolstwa słowa drukowanego. W 1978 r. założył w Kigali Ośrodek Medyczno-Socjalny, którym kierował przez 17 lat oraz Centrum Formacji Rodzinnej (Action Familiale).

Po wojnie domowej w 1994. w Rwandzie, na czas nieobecności Nuncjusza Apostolskiego, Stolica Apostolska mianowała go Wizytatorem Apostolskim na Rwandę. Stanowisko to piastował przez dwa lata, do czasu mianowania nowego Nuncjusza Apostolskiego w Rwandzie, w 1996 r.

Abp. Henryk Hoser ma 74 lata, od 2008 r. jest biskupem diecezjalnym warszawsko-praskim. Jest pallotynem, misjonarzem, lekarzem; przewodniczy Zespołowi Ekspertów ds. Bioetycznych KEP; jest też członkiem Komisji Duszpasterstwa i Rady ds. Rodziny KEP.

PAP/kw

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda