Home WiadomościZ kraju Nowy przełożony Kombonianów

Nowy przełożony Kombonianów

Redakcja

Misjonarze Kombonianie w Polsce mają nowego Reprezentanta Wikariusza Generalnego w Polsce. Został nim o. Tomasz Marek, który zastąpi w tej posłudze O. Gianniego Gaiga.

Nowy przełożony Kombonianów powróci z Brazylii wróci 21-go stycznia. Oto jego życiorys:

Tomasz Marek urodził się w 1970 roku. Pochodzi z Żurowej w diecezji tarnowskiej gdzie w 1984 roku ukończył Szkołę Podstawową W tym samym roku rozpoczął naukę w Technikum Elektrycznym w Tarnowie. W tym czasie uczestniczył w pielegrzymkach pieszych na Jasną Górę gdzie zetknął się z misjonarzami, którzy przybliżyli mu życie ludzi w dalekich krajach.

Po ukończniu szkoły średniej został przyjęty na studia na Wydziale Elektrycznym AGH w Krakowie. W czasie studiów uczestniczył też w Duszpasterstwie Akademickim Jezuitów WAJ. Pod koniec studiów po raz pierwszy usłyszał o Kombonianach, którzy niewiele wcześniej przybyli do Polski.

Po ukończeniu formacji akademickiej w 1994 roku podjął jednak pracę zawodową w Energetyce pracując aż do 1997 roku kiedy to został przyjęty do postulatu Misjonarzy Kombonianów.

W czasie postulatu studiował filozofię na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. W 1999 roku wyjechał na dwuletni nowicjat do Włoch a po złożeniu pierwszych ślubów w 2001 roku został skierowany do ukończenie studiów teologicznych do São Paulo w Brazylii.

W 2005 złożył w Brazylii śluby wieczyste i przyjął święcenia diakonatu. Po powrocie do Polski został wyświęcony na kapłana i przeznaczony do pracy w animacji misyjnej w kraju. Na początku 2010 roku powrócił do Brazylii, tym razem na północny-wschód gdzie pracował najpierw jako wikariusz a potem proboszcz w jednej z parafii komboniańskich na peryfeirch miasta Timon w stanie Maranhão.

W 2015 roku został skierowany do pracy w Amazonii wsród indian makuxi i wapichana gdzie pozostawał do chwili obecnej.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda