Home WiadomościZ kraju Marianie – Grudziądz: festyn „Aniołki nad Wisłą”

Marianie – Grudziądz: festyn „Aniołki nad Wisłą”

Redakcja

marianie.plW dniach 30-31.05.2015r., przy parafii księży marianów w Grudziądzu, po raz kolejny odbyło się „XVIII Spotkanie Aniołków nad Wisłą”. Tegorocznemu spotkaniu, w którym wzięło udział ok. 1200 –dzieci, osób z rodzinami, przyświecało hasło: „Połów ryb i szczęścia”.

W trakcie wspólnego świętowania wystąpiły zespoły dziecięce, grupa teatralna „Omega”, cyrk „Heca” z Lipinek. Wiele emocji wzbudziły również koncerty zespołów: „Karawana Eskimosów”, „Klaustrofobia”. Kilkaset osób przybyło by świętować 20-lecie grupy AA „Odrodzenie”, dla której specjalne przesłanie profilaktyczne skierował Piotr Nagiel z Legionowa.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tczewa poprowadziła na Rynek Miasta wielobarwny marsz radości i nadziei dla wszystkich mieszkańców miasta.

W trakcie całej imprezy dzieci bezpłatnie korzystały z parku rozrywki oraz poczęstunku przygotowanego przez wolontariuszy świetlicy opiekuńczo-wychowawczej „Okruszek”.

W niedzielę wszystkie dzieci zwiedziły ośrodek „Delfin” znajdujący się nad jeziorem Rudnickim oraz obejrzały spektakl „Jonasz” przygotowany przez duet teatralny „100 Decybeli” w składzie: Marcin Wąsowski oraz Mariusz Kozubek.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Grudziądza Pan Robert Malinowski, całość zaś była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz Urząd Miejski w Grudziądzu.

Paweł Śmierzchalski MIC

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda