Home WiadomościZ kraju Pożegnania: br. Jan Szczęch OMI

Pożegnania: br. Jan Szczęch OMI

Redakcja

oblaci.pl3 czerwca 2015 r., o godz. 13.35, w domu oblackim w Kodniu n. Bugiem, w 85. roku życia, 64. roku powołania zakonnego, zmarł br. Jan Szczęch.

Urodził się 15 grudnia 1930 r. w Raniżowie, pow. Kolbuszowa, woj. Podkarpackie (rodzice Jaremi i Zofia z d. Kazior). Całą swoją formację zakonną odbył w Markowicach k. Inowrocławia. Wstąpił do postulatu 15 października 1949 r. Nowicjat zakończył złożeniem pierwszych ślubów zakonnych 8 września 1951 r., a śluby wieczyste złożył 8 września 1958 r.

Brat Jan pracował, jako ogrodnik, gospodarz i pszczelarz, w niewielu domach oblackich: w latach 1949-56 w Markowicach, w latach 1956-57 w Grotnikach k. Łodzi,  w latach 1957-59 na Świętym Krzyżu, w latach 1959-63 w Obrze k. Wolsztyna i od 1963 r. w Kodniu n. Bugiem, gdzie odszedł do Domu Ojca w otoczeniu współbraci i świeckich współpracowników.

Znany był ze swej wspólnotowości, łagodności i pogodnego usposobienia. Jego pasją było pszczelarstwo, którym zajmował się kilkadziesiąt lat. Szkolił młode pokolenia pszczelarzy, nie tylko oblackich. Za swoją fachowość i zaangażowanie został odznaczony wpierw brązową, srebrną i złotą Odznaką Polskiego Związku Pszczelarskiego, a w lutym 2015 r., najwyższą odznaką pszczelarzy medalem im. ks. dr. Jana Dzierżonia

Msza św. komunitetowa, pogrzebowa za śp. br. Jana Szczęcha OMI odprawiona będzie w piątek 05 czerwca, o godz. 13.00 w oblackim Sanktuarium i Bazylice Matki Bożej Kodeńskiej. Po Mszy św. udamy się na cmentarz oblacki. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Współbracie: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

MW/Poznań

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda