Home WiadomościZ kraju Marianie – Licheń: Skupienie przed Kapitułą Prowincjalną

Marianie – Licheń: Skupienie przed Kapitułą Prowincjalną

Redakcja

Od modlitwy – adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi, słuchania Słowa Bożego i Eucharystii rozpoczęła się w Licheniu Kapituła Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów od Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Czas skupienia przed obradami poprowadził ks. Paweł Naumowicz MIC, kustosz Sanktuarium św. Ojca Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii na Mariankach.

W Kapitule uczestniczyć będzie 56 księży i braci marianów z Polskiej Prowincji. Oprócz członków Zarządu Prowincjalnego, są to przełożeni domów zakonnych oraz delegaci wybrani spośród wszystkich profesów wieczystych należących do Polskiej Prowincji, w tym także do dwóch wikariatów prowincjalnych – w Czechach i na Białorusi.

Obecna, listopadowa sesja, jest pierwszą częścią Kapituły Prowincjalnej. Jej celem jest z jednej strony omówienie bieżącej sytuacji Prowincji, z drugiej zaś – wybór delegatów na Kapitułę Generalną, która będzie miała miejsce w Rzymie w lutym 2023 roku. Po zakończeniu Kapituły Generalnej, na początku marca 2023 roku, odbędzie się druga sesja Kapituły Prowincji Polskiej, poświęcona wyborowi nowego Prowincjała i jego Rady.

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda