Home WiadomościZ kraju Spotkanie duszpasterzy obcokrajowców

Spotkanie duszpasterzy obcokrajowców

Redakcja

18 listopada w gmachu Episkopatu Polski w Warszawie odbyło się spotkanie duszpasterzy wspólnot obcojęzycznych w Polsce. Zostało zorganizowane po trzyletniej przerwie z inicjatywy bp Krzysztofa Zadarko, przewodniczącego Rady KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek. Koordynatorem spotkania był o. Jacek Gniadek SVD, konsultor Rady oraz dyrektor Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu w Warszawie i prezes Stowarzyszenia „Sinicum” im. M. Boyma SJ, pomagającego Kościołowi w Chinach.

Na spotkanie przybyło 22 duszpasterzy z całej Polski. W tym gronie znaleźli się werbiści: o. Józef Nguyen Them SVD z Wietnamu i o. Krzysztof Malejko SVD, duszpasterze wspólnoty wietnamskiej w Polsce. W warszawie pojawili się także ojcowie z Wietnamu, Jan Nguyen van Thuat SVD i Joachim Thach Trinh SVD, oraz o. George Machiyanickal Joseph SVD z Indii, którzy uczą się w Pieniężnie języka polskiego z zamiarem podjęcia pracy wśród imigrantów z ich krajów pracujących w Polsce. 

W sumie w Polsce w duszpasterstwie wspólnot obcokrajowców pracuje 9 werbistów. Prócz wyżej wymienionych są jeszcze: o. Eric Hounake SVD z Togo, wikariusz w werbistowskiej Parafii św. Jadwigi Śląskiej na warszawskim Żeraniu i duszpasterz wspólnoty afrykańskiej, o. Henryk Piotrowski SVD, duszpasterz wspólnoty hiszpańskojęzycznej na Żeraniu, o. Wojciech Grzymisławski SVD, duszpasterz wspólnoty hiszpańskojęzycznej w Poznaniu oraz o. Maciej Baron SVD, duszpasterze języka angielskiego w Gliwicach. 

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda