Home WiadomościZ kraju Marianie – Rdzawka: tysiąc motocyklistów na wspólnej modlitwie

Marianie – Rdzawka: tysiąc motocyklistów na wspólnej modlitwie

Redakcja

„Za motocyklistów Stowarzyszenia MotoSpyke Team Podhale Małopolska i wszystkich miłośników motocykli, quadów i innych pojazdów mechanicznych oraz za wszystkich motocyklistów jeżdżących po niebiańskich autostradach” – tak brzmiała intencja mszy świętej sprawowanej w minioną niedzielę w mariańskim kościółku w Rdzawce na Obidowej.

Eucharystia zgromadziła około tysiąca motocyklistów przybyłych na Obidową z racji Rozpoczęcia Sezonu Motocyklowego Nowy Targ 2012.

Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Orłowski MIC, który w homilii – nawiązując do Ewangelii – zachęcał do bezpiecznej jazdy, co wynika z przykazania miłości bliźniego. Jednocześnie zwrócił uwagę, że tak jak kochając swoje pojazdy, ich właściciele mają na pierwszym miejscu kochać Boga. Po mszy św. miało miejsce błogosławieństwo pojazdów jednośladowych, po czym odbyła się motocyklowa parada do Nowego Targu i dalsza część imprezy.

Organizatorem zlotu jest Stowarzyszenie MotoSpyke Team Podhale Małopolska. Jest to jedna z największych imprez motocyklowych organizowanych na Podhalu i ma na celu promocję bezpieczeństwa właścicieli jednośladów na drodze.

Piotr Wojtyła MIC

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda