Home WiadomościZe Świata Bracia Mniejsi: Dni Braterstwa w Szwecji

Bracia Mniejsi: Dni Braterstwa w Szwecji

Redakcja

W dniach 11-13 maja, odbyło się spotkanie młodzieży. Można powiedzieć, że były to takie szwedzkie Dni Braterstwa. Z różnych okolic zjechało się 38 osób aby przez weekend , razem się modlić, lepiej się poznać no i trochę się pobawić.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w piątek wieczorem, brewiarzową modlitwą Nieszpór. Po kolacji obejrzeliśmy film p.t. Kaznodzieja z karabinem, po którym wywiązała się długa dyskusja. Dzień zakończyliśmy Kompletą.

Sobota cała była wypełniona różnymi aktywnościami. Przed południem każdy z nas zmierzył się z różnymi zadaniami w Arosfortet – parku przygód. Po południu odbyło się spotkanie z przedstawicielami różnych kościołów naszego miasta. Zaprosiliśmy przedstawicieli Syrisk Ortodoxa Kyrkan ( syryjski kościół prawosławny), Svensk Kyrkan (narodowy kościół szwedzki), i Missionsförundet (towarzystwo misyjne). Po Nieszporach i kolacji przyszedł czas na zabawę. Był turniej ping-ponga, który zakonczył się pózno w nocy, była nauka tanca arabskiego, były również kalanbury.

Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była niedzielna Eucharystia. Po Eucharystii młodzież zaprosiła wszystkich na wspólną kawę i świeżo upieczone ciasto.

Witold Młotkowski OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda