Home WiadomościZ kraju Matka Boża Częstochowska nawiedziła redemptorystów w Elblągu

Matka Boża Częstochowska nawiedziła redemptorystów w Elblągu

Redakcja

W środę 2 kwietnia 2014 roku rozpoczęła się peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w męskich wspólnotach życia konsekrowanego i stowarzyszeniach życia apostolskiego w diecezji elbląskiej.

Uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w którym posługują redemptoryści, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. biskup Jan Styrna, Ordynariusz diecezji elbląskiej. We Mszy św. uczestniczyli również o. Janusz Sok, Prowincjał redemptorystów i jednocześnie Przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce oraz ks. Piotr Ciepłak MS, ekonom Konferencji. Przybyli również przedstawiciele zgromadzeń żeńskich i męskich posługujących na terenie diecezji elbląskiej. Po Eucharystii kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej pozostała do godziny 19.30 w Sanktuarium, gdzie w modlitewnym nastroju trwało wiele osób.

Wieczorem kopia Cudownego Obrazu została przeniesiona do kaplicy znajdującej się w domu zakonnym redemptorystów, tam trwała dalsza modlitwa zakonników wraz z osobami świeckimi: różaniec, apel jasnogórski. Nie zabrakło również modlitwy indywidualnej w ciszy.

W czwartek 3 kwietnia o godz. 17.00 kopia Cudownego Obrazu zostanie przekazana wspólnocie księży werbistów w Krynicy Morskiej.

O. Piotr Wiśniewski CSsR

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda