Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Archidiecezja Częstochowska

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Archidiecezja Częstochowska

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w archidiecezji jest o. Kazimierz Maniecki OSPPE.

W archidiecezji jest 20 zgromadzeń męskich, w 35 domach zakonnych z ponad 190 zakonnikami, prowadzącymi m.in. 14 parafii zakonnych oraz ponad 770 sióstr zakonnych, z 71 zgromadzeń w 96 domach zakonnych oraz 2 insytuty świeckie. Jest też dziewica konsekrowana i 7 wdów.

Z powodu braku personelu w czasie COVID-19 stałą opieką potrzebującymi osobami zajęli się m.in. o. Wojciech – benedyktyn z Tyńca oraz siostry zakonne ze zgromadzenia apostołek Jezusa Ukrzyżowanego, klaretynek z Aleksandrii i nazaretanek. Do wolontariuszy skierowano podziękowania, gdzie napisano: „Jesteśmy pełni wdzięczności i podziwu dla nich za odważną i niezwłoczną gotowość niesienia służby potrzebującym”.

17.06.2020 roku, w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie rozpoczęło się triduum przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jego zwieńczeniem było uroczyste ogłoszenie Jezusa Panem i Zbawicielem archidiecezji częstochowskiej. Uczestniczących w liturgii kapłanów, osoby życia konsekrowanego i świeckich pozdrowił bp Andrzej Przybylski. „Kościół miał, ma i będzie miał program. Jest nim jest Jezus Chrystus i Ewangelia – powiedział, odwołując się do słów sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. – Od wyboru Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela zależy wszystko w Kościele”.

Na podstawie: www.archiczest.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda