Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Legnicka

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Legnicka

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji jest o. Zdzisław Tamioła OFMConv, który jest jednocześnie referentem Biskupa Legnickiego ds. Insytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Poprzednio funkcję delegata KWPZM pełnił o. Jan Janus OFMConv, który przez przełożonych został skierowany do innych obowiązków.

W diecezji jest niemal 200 zakonników i prawie 150 sióstr zakonnych z 15 zgromadzeń. Zakonnicy prowadzą 20 parafii. Są 2 dziewice i 1 pustelnica.

05.02.2020 znany legnicki zakonnik wygłosił wykład „Prawo, prawda i dobroć” w ramach spotkania „Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90”. Odbyło się ono w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Tym razem gościem stowarzyszenia był o. Józef Szańca OFMConv.

W marcu 2020 roku z pomocą swoim parafianom ruszyli franciszkanie z Legnicy, organiując pomoc dla seniorów. Zakonnicy służyli pomocą w zakupie leków, żywności, a nawet w dotarciu do przychodni.

W ciągu kwietnia i maja 2020 roku blisko 20 osób duchownych wspierało pracę na oddziałach jeleniogórskiego ZOL-u, prowadzonego przez legnicką Caritas. Opieka na 3 oddziale została zapewniona przez silną grupę składającą się z 4 sióstr zakonnych z przygotowaniem medycznym (siostry franciszkanki, siostra klaryska i magdalenka). Dołączyli do nich 3 franciszkanie z parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy, 2 siostry prezentki z Jeleniej Góry, pijar z Cieplic oraz 2 kleryków z krakowskiego seminarium pijarów.

Zmarł m.in. ks. Jan Kulak SDB.

Na podstawie: www.diecezja.legnica.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda