Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Łowicka

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Łowicka

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji jest ks. Marek Wyszomierski SDB.

Na terenie diecezji łowickiej istnieją 34 zgromadzenia zakonne: 23 żeńskie, w 36 domach i 11 męskich w 12 domach zakonnych, prowadzące 10 parafii. Jest 9 wdów konsekrowanych i 3 dziewice.

29.02.2020 roku obchodzona była pierwsza rocznica śmierci bp. Alojzego Orszulika SAC, który przez wiele lat był biskupem w Łowiczu.

W Rawie Mazowieckiej 22.11.2020 roku uroczyście rozpoczęto jubileusz 300-lecia istnienia zgromadzenia męki Jezusa Chrystusa (pasjoniści).

10.04.2020 roku, rawscy proboszczowie z krzyżem przeszli ulicami Rawy Mazowieckiej, w tym pasjonista o. Wojciech Adamczewski CP, od Miasteczka Krwi Chrystusa na Chrustach pod krzyż na os. Zamkowa Wola.

W marcu 2020 roku w nowomiejskim klasztorze braci mniejszych kapucynów, a także we wszystkich zgromadzeniach honorackich, trwała nieustanna modlitwa o ustanie pandemii za wstawiennictwem bł. Honorata Koźmińskiego.

Zmarli m.in. następujący zakonnicy: o. Zbigniew Pisiałek CP, diecezjalny pustelnik o. Leszek Niewiadomski OVE, ks. Romana Grzony MIC. W wieku 101 lat 20.12.2020 roku zmarła s. Walentyna Obszyńska ze zgromadzenia sióstr zmartwychwstanek w Mocarzewie.

Na podstawie: www.diecezja.lowicz.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda