Home WiadomościZ kraju Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Sosnowiecka

Męskie wspólnoty Życia Konsekrowanego – Diecezja Sosnowiecka

Redakcja

Delegatem KWPZM ds. zakonow męskich w diecezji i wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego jest ks. Dariusz Kubka SAC. Wcześniej pełnił tę funcję o. Radosław Kramarski OFMConv.

Na terytorium diecezji działa 16 wspólnot życia konsekrowanego. 7 zgromadzeń żeńskich, z około 120 siotrami, posługuje w 13 domach, a 9 zgromadzeń męskich, z około 50 zakonnikami posługuje w 10 domach, prowadząc 9 parafii. Jest dziewica konsekrowana i 2 wdowy.

Swoją posługę zakończył wieloletni proboszcz parafii św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu oraz wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego w diecezji o. Radosław Kramarski OFMConv. 09.08.2020 roku z o. Radosławem spotkał się bp Grzegorz Kaszak, dziękując mu za pracę na rzecz dąbrowskiej wspólnoty, ale też wszystkich osób życia konsekrowanego w diecezji.

Od 19.08.2020 roku Msze święte mogły być na nowo sprawowane w kościele, który został poddany dezynfekcji. Sosnowiecka wspólnota Podwyższenia Krzyża Świętego na Środuli była zamknięta z powodu zdiagnozowania zakażenia koronawirusem u jednego z sercanów.

04.10.2020 roku wspólnota „Betlejem” z Jaworzna wraz z Caritas diecezji sosnowieckiej u franciszkanów w Dąbrowie Górniczej zorganizowały „dzień św. Franciszka” w ramach ekologicznego projektu Caritas Polska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na podstawie: www.diecezja.sosnowiec.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda