Michalici: Pół tysiąca parafii ze św. Michałem z Gargano

michalici-pl12 kwietnia 2013 roku do Polski została sprowadzona wierna kopia figury św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na Górze Gargano. Kustosz sanktuarium ks. Władysław Suchy przeznaczył ją do kultu peregrynacji w Polsce. Wszystko miało się zakończyć we wrześniu tego roku. Skoro tylko rozpoczęła się peregrynacja, rozdzwoniły się telefony z całej Polski z zapytaniem: Czy możemy  św. Michała zaprosić do siebie? Ówczesny Ojciec Generał ks. Kazimierz Radzik wyraził na to zgodę. Minęło trzy i pół roku od tego czasu, a święty znak nawiedzenia wciąż w Polsce. Figura właśnie nawiedziła 500 parafię – co ciekawie – jest to parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gaci (diec. przemyska), w której posługiwał bł. Bronisław Markiewicz, wielki czciciel św. Michała Archanioła, założyciel Zgromadzenia Księży Michalitów.

„Za nami 500 parafii, które przeżywały Czas Mocy i Łaski – bo tak nazwano nawiedzenie figury. Św. Michał nawiedził już pół tysiąca parafii, ale również zaglądnął do ponad 300 klasztorów zakonnych, liczne szkoły, szpitale, więzienia, szkoły i domy dziecka. Wszyscy oczekują jakiejś niezwykłej interwencji Boga samego, który działa przez św. Michała Archanioła” – mówi ks. Rafał Szwajca CSMA – dyrektor  peregrynacji.

Znamienne, że nawiedzenie figury św. Michała Archanioła to nie tylko Polska. Peregrynacja objęła również Republikę Czeską, Francję, Irlandię, Kanadę, Stany Zjednoczone, Republikę Dominikana, Papuę Nową Gwineę, Niemcy i wiele innych krajów świata.

Kilkaset tysięcy ludzi przez te trzy i pół roku przyjęło także Szkaplerz św. Michała Archanioła. To taka niezwykła kamizelka duchowa, która chroni człowieka przed złym duchem. Połączona z modlitwą egzorcyzmu prostego tworzy niezwykły pancerz, dzięki któremu człowiek czuje się bardziej bezpieczny, chroniąc swoją duszę i ciało przed działaniem szatana.

Więcej na: www.michalici.pl