Home WiadomościZ kraju Michalici: Poświęcenie kaplicy w Górsku

Michalici: Poświęcenie kaplicy w Górsku

Redakcja

michalici.plW niedzielę 8 maja br. ordynariusz toruński bp Andrzej Suski, w asyście 6 księży koncelebransów, poświęcił kaplicę w Górsku na Osiedlu. W liturgii poświęcenia wziął także udział przełożony generalny michalitów ks. Dariusz Wilk.

Początki powstania kaplicy sięgają 2006 roku, kiedy to harcerze z Błękitnej Jedynki z Górska postawili krzyż w lasku przy Osiedlu. Przy krzyżu zaczęła gromadzić się młodzież, mieszkańcy Osiedla i pobliskich domów. Potem spotykano się przy krzyżu śpiewając pieśni maryjne, odprawiając nabożeństwa majowe, październikowe. Następnie zaczęto odprawiać Msze św. w niedziele przy krzyżu, a w okresie zimowym w szkole. I tak dojrzewała potrzeba postawienia na Osiedlu kaplicy.

W 2013 roku, kiedy rozpoczęto przygotowanie projektów remontu dachu kościoła parafialnego, budowy Centrum Edukacji, równocześnie zakupiono działkę od Gminy i przystąpiono do koncepcji projektu budowy kaplicy. Ks. proboszcz Stanisław Pyzik zaczął gromadzić materiały na budowę kaplicy i stał się „spiritus movens” całego przedsięwzięcia. Głównym projektantem obiektu jest mgr inż. architekt Jacek Murawski.

Kaplica w większości jest już wyposażona. Posiada ołtarz, ambonę, obraz Matki Bożej Anielskiej, konfesjonał oraz ławki. Wykonano wiele prac pełnych podziwu, a mieszkańcy mogą cieszyć się z obecności Sanctissimum na Osiedlu w Górsku. Ważnym atutem dla kaplicy jest także bliska obecność Zespołu Szkół: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku.

W kaplicy odprawiana jest Msza św. w niedziele o godz. 9.30, na którą przybywa ponad 100 osób. W miesiącu maju odprawiane są także nabożeństwa majowe.

Paweł Nowogórski CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda