Home WiadomościZe Świata Pallotyni: Narodowa pielgrzymka do Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro

Pallotyni: Narodowa pielgrzymka do Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro

Redakcja

pallotyni.orgW Jubileuszowym Roku Miłosierdzia mieszkańcy Wybrzeża Kości Słoniowej wyruszą w wyjątkową drogę – Narodową Pielgrzymkę Miłosierdzia. Ich celem jest Bazylika Matki Bożej Pokoju w Yamoussoukro. Po południu, w sobotę, 21 maja uczestnicy spotkania zgromadzą się na czuwaniu, które potrwa, aż do niedzielnego poranka. Modlitwę rozpocznie wspólne odśpiewanie hymnu Roku Miłosierdzia.

Pielgrzymi będą modlili się na różańcu oraz wysłuchają dwóch katechez: „Miłosierdzie Boże i odpusty”, wygłoszonej przez bp. diecezji Agboville Alexisa Touabliyoulo, przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz „Rodzina miejscem nauki życia, przebaczenia, miłosierdzia i pokoju”, którą przygotował bp Ignace Bessidogbo z diecezji Katiola.

Po północy będzie miała miejsce modlitwa dziękczynna oraz przebłagana, po której nastąpi „poświęcenie Narodu Najświętszej Maryi Pannie”. Dokładnie o godzinie 3 nad ranem planowane jest wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. W trakcie, wierni odmówią litanię do Bożego Miłosierdzia oraz otrzymają specjalne błogosławieństwo. Eucharystię o godz. 5.oo poprzedzi czas uwielbienia. Po Mszy świętej zostanie uroczyście otwarte Centrum Modlitwy o Pokój. wksW Bazylice znajduje się ołtarz adoracji „Donum Caritas et Pax”(Dar miłości i pokoju), który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Communita Regina della Pace. Istotą jego działań jest apostolstwo modlitewnej adoracji Eucharystycznego Chrystusa oraz wspieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania pokoju i pojednania między ludźmi. W tym celu powstało dzieło „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Jest to projekt utworzenia na świecie dwunastu ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju.

Redakcja InfoSAC

Za: www.pallotyni.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda