Home WiadomościZ kraju Michalici: Sierpniowe czuwanie fatimskie

Michalici: Sierpniowe czuwanie fatimskie

Redakcja

michalici.plPrymas Tysiąclecia sługa Boży kard. Stefan Wyszyński powiedziało Matce Bożej takie słowa: „Potrzebujemy Jej i nie wstydzimy siętego. Potrzebujemy Jej, jak płuca potrzebują powietrza, serce – krwi i miłości, stopy – oparcia, oczy – światła, usta – pokarmu. Jak dziecko jeszcze nie narodzone potrzebuje matki, nie możemyistnieć i żyć bez Niej i poza Nią. Potrzebujemy Jej, jakpotrzebował Jej Syn Boży”. Te słowa wprowadziły kilkutysięczną wspólnotę wiernych, zebranych w sanktuarium w Miejscu Piastowym podczas sierpniowegonabożeństwa fatimskiego, w modlitwę przebłagalną za winynarodu polskiego. Matka Boża w znaku figury fatimskiej, stanęła wobec całej modlącej się wspólnoty jako „Matkanadziei i jutrzenka zbawienia świata”, na co zwrócił uwagębiskup Piotr Turzyński z diecezji radomskiej w swoim kazaniu.

Solidarność Podkarpacka, której patronem jest błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz od 17 lat modli się na sierpniowych czuwaniach fatimskich. Poprzez obecność relikwii męczennika naszych czasów – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, wołanie do Boga się wzmogło. Błogosławieni: męczennik i wyznawca byli w „asyście” relikwii św. Jana Pawła II. Nowicjat sióstr służebniczek ze Starej Wsi, razem z siostrami z Zambii, poprzez śpiew w czasie liturgii oraz krótki koncert pieśni afrykańskich po procesji światła, wspaniale ubogacił przeżycia duchowe wiernych.
Przewodniczący Podkarpackiej Solidarności Tadeusz Majchrowicz, na koniec Mszy świętej, odwołując się do modlitwy św. Jana Pawła II, rozpoczął modlitwę zawierzenia od słów: „Matko Świętej Nadziei! Pani Fatimska! Wskazuj nam zawsze, jak mamy służyć człowiekowi i ludzkości”. Dalsza jego modlitwa odnosiła się do świętych rodaków: święty Janie Pawle II, bądź nadal dla nas wołającym o Ducha Świętego dla odnowy tej ziemi! Błogosławiony ks. Jerzy, składający przed Bogiem ofiarę ze swego życia w męczeńskiej śmierci, złóż przed Majestatem Boga trud i troski robotników, a dla pracodawców wyproś szacunek i sprawiedliwość dla poszukujących pracy. Błogosławiony Bronisławie, który w proroczym uniesieniu wołałeś: „Solidarność górą”, pomóż obecnym władzom związku „Solidarność” przywrócić fundament i wartości, dzięki którym ludzie pracy mogli dokonać odrzucenia zbrodniczej, ateistyczno-socjalistycznej ideologii.
Wielokrotnie podczas sierpniowego czuwania fatimskiego podejmowano modlitwę w intencji nowego prezydenta Andrzeja Dudy.

Jan Seremak CSMA

Więcej (zdjęcia) na: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda