Home WiadomościZ kraju Redemptoryści: Miesiąc odnowy w Tuchowie

Redemptoryści: Miesiąc odnowy w Tuchowie

Redakcja

redemptor.plMiesiąc odnowy przed ślubami wieczystymi i dla Współbraci 10 lat po nich zmierza powoli ku końcowi. Pozostają jeszcze ośmiodniowe rekolekcje dla składających śluby i pielgrzymka do miejsc we Włoszech związanych z początkami Zgromadzenia dla starszych Współbraci.

W spotkaniu wzięli udział bracia klerycy z pięciu jednostek Zgromadzenia: Prowincji Warszawskiej (5),  Prowincji Lwowskiej (4), Prowincji  Madryckiej (1), Wiceprowincji Bratysławskiej (1) i Regii  Zimbabwe (2). Współbracia będący 10 lat po ślubach wieczystych  przyjechali z Prowincji Warszwskiej (11), Regii Św. Gerarda (1), Prowincji Lwowskiej oraz Wiceprowincji Bratysławskiej (1).

W programie były wykłady, dyskusje na tematy duszpasterskie, duchowości  redemptorystowskieh i innych zagadanień związanych z ludzkim wymiarem formacji zakonnnej i kapłańskiej.

Miesiąc odnowy możliwy jest dzięki Współbraciom z różnych jednostek, którzy dzielą  się swym doświadczeniem i wiedzą. O. Michał Zamkowsky CSsR (Wiceprowincja Bratysławska) mówił o misjach  ludowych i współpracy ze świeckimi, o. Paweł Drobot CSsR (Prowincja Warszawska) o nowej ewangelizacji, o.  Witold  Baran CSsR (także nasza prowincja) o młodzieży i duszpasterstwie powołań, zaś o. Jacek Zdrzałek CSsR (Koordynator Konferencji Redemptorystów Europy) o wyzwaniach dzisiejszego życia zakonnego i o samej KRE. O. Mariusz Chyrowski CSsR (Prowincja Warszawska) pogłębił wiedzę  o Konstytucjach CSsR, o. Alfonso Amarante (Akademia Alfonsjańska, Rzym) o naszej duchowości i  teologii moralnej św. Alfonsa, natomiast o. Adam Kośla CSsR (Prowincja Warszawska) i o. Rusłan Pikh (Prowincja Lwowska) o misjach „ad gentes” i  pracy z imigrantami. Świecki psycholog zaprezentował zagadanienia uczuciowości i ludzkiej dojrzałości  w życiu zakonnym i kapłańskim.

Wspólna modlitwa jest istotowym elementem miesiąca odnowy – modlitwa poranna, Eucharystia w ciągu dnia i wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu. Czas ten to także poznanie różnych kontekstów życia redemptorystów w innych częsciach świata. Każdy uczestnik przygotował prezentację swojej jednostki i specyficznych wyzwań życia zakonnego w danym miejscu.

Współbracia mieli możliwośc także poznania różnych religijnych, historycznych i kulturalnych miejsc w Polsce, jak Kraków, Wadowice, Auschwitz i inne.

o. Witold Hetnar CSsR, Tuchów

Więcej (zdjęcia) na: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda