Michalici: XI Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu

michalici.plPod hasłem „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu” – już po raz jedenasty w Miejscu Piastowym odbyła się Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. W ostatni poniedziałek lipca, będący niejako progiem miesiąca trzeźwości, na michalicką Górkę przybyli pielgrzymi z różnych stron Podkarpacia i całej Ojczyzny. To ci, którym leży na sercu sprawa trzeźwości.

Uroczystej Eucharystii, będącej centrum spotkania, przewodniczył Metropolita Przemyski, abp Józef Michalik. Koncelebrowali bp Ignacy Dec, bp Tadeusz Bronakowski i bp Adam Szal oraz licznie zgromadzeni kapłani, w tym przełożony generalnymichalitów ks. Kazimierz Radzik.

– Zamiast radości i wesela w naszych rodzinach panuje smutek i płyną łzy. Spójrz, Boże, na łzy milionów dzieci, które żyją w lęku przed własnymi rodzicami. Spójrz na łzy matek i ojców, które płaczą nad losem uzależnionych od alkoholu dzieci. Policz łzy żon i mężów, którym alkohol odebrał najbliższą osobę – mówił w homilii bp Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski. Tłumaczył: – Spotykamy się, gdyż mamy za co przepraszać Pana Boga – za wszystkie grzechy związane z uzależnieniem od alkoholu. Chcemy także błagać Boga – Nie zostawiaj nas na pastwę naszego grzechu.

– Jesteśmy ludźmi zawierzenia Bogu – dlatego tu przybywamy, by przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza wypraszać potrzebne łaski, by prosić o trzeźwość w rodzinach, w naszej Ojczyźnie. – Naszą siłą jest modlitwa! 

Źródło: przemyska.pl

Więcej (zdjęcia) na: www.michalici.pl