Home WiadomościZ kraju Michalici: Zawierzenie w 10. rocznicę beatyfikacji Ojca Założyciela

Michalici: Zawierzenie w 10. rocznicę beatyfikacji Ojca Założyciela

Redakcja

michalici.plSpecjalnym nabożeństwem i uroczystą Mszą św. celebrowaną w sanktuarium „na Górce” w Miejscu Piastowym uczciliśmy 10. rocznicę beatyfikacji ks. Bronisława Markiewicza.

Uroczystość zgromadziła wiele osób, wdzięcznych za pomoc Bożą otrzymaną za wstawiennictwem Błogosławionego Bronisława.  Na zakończenie Mszy św., przy ołtarzu błogosławionego Ojca Założyciela, dokonano aktu zawierzenia wszystkich apostolskich działań podejmowanych przy Sanktuarium w Miejscu Piastowym. Oto modlitwa zawierzenia:

Bądź uwielbiony i wysławiony, wszechmocny Panie, za dar wybrania błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza i Twojego upodobania w podejmowanych przez niego dziełach apostolskich. W nim bowiem ukazałeś nam drogi Twoich zamysłów, oraz Twą wielką miłość wobec każdego człowieka. Rozeznając i podejmując poczęty i zrodzony przez błogosławionego Bronisława charyzmat, przyjmujemy go w nasze życie, jako wyraz Twojego Boskiego Miłosierdzia, które nigdy nie odrzuca poranionego przez grzech człowieka. 

Dla dzieci i młodzieży, dla rodzin i osób dotkniętych ranami uzależnień był błogosławiony Bronisław dobrym pasterzem. Dzisiaj, wdzięczni za jego beatyfikację, chcemy zawierzyć wszystkie nasze wysiłki apostolskie podejmowane przy tym Sanktuarium, szczególnie wobec osób dotkniętych uzależnieniem od alkoholu i innych zniewoleń, jego ojcowskiemu zatroskaniu. Spraw, o Boże,  byśmy zachęceni przykładem powściągliwego i pracowitego życia błogosławionego Bronisława Markiewicza, mogli wiernie pełnić Twoją świętą wolę.

Błogosławiony Bronisławie Markiewiczu! Ojcze rodziny michalickiej! Ojcze wielu dzieci i młodzieży opuszczonych, którzy w doświadczeniu braku zatroskania ze strony naturalnych rodziców, w twoim zatroskaniu apostolskim je znaleźli. Ojcze ludzi zagubionych i  dotkniętych bezsilnością wobec wszelkich uzależnień, szczególnie wobec uzależnienia alkoholowego. Tak bardzo kochający swoją Ojczyznę, że z przekonaniem nazywamy cię jej ojcem. 

Doświadczyliśmy od Twojej beatyfikacji wiele pomocy i pasterskiego prowadzenia. Dzisiaj, wdzięczni naszemu Bogu za twoje wyniesienie na ołtarze, chcemy się powierzyć Twojej ojcowskiej pomocy. Wobec wpływów  świata, który odrzuca życie powściągliwe i pracowite, niejednokrotnie i my odczuwamy bezsilność, poddając się pokusie.

Mamy jednak nadzieję, że twoja obecność pomiędzy nami – w charyzmacie i w tych świętych relikwiach – jest wyrazem zamysłu Wszechmocnego Boga, który przez ciebie chce nam pomóc. Nasza modlitwa zawierzenia jest przepojona nadzieją, wypływającą z prawdy nadprzyrodzonej, mówiącej o świętych obcowaniu. Pragniemy bowiem przed Miłosiernym Bogiem, tworzyć z tobą błogosławiony Bronisławie modlitewną wspólnotę, która uprosi otrzeźwienie i uwolnienie od wszelkich uzależnień dla osób, oczekujących z nadzieją przy twoim ołtarzu.

Oby nigdy z tego miejsca nie odchodzili z pustym sercem, nadal doświadczając swojej biedy duchowej i materialnej. Wyrazem naszego zawierzenia jest również znak Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, który umieszczamy przy twoim ołtarzu. Niech ten znak, dzięki twojemu wstawiennictwu u Boga, pozostanie pomiędzy nami jako błogosławiona zachęta do podejmowania całkowitej abstynencji, dla otrzeźwienia wielu osób, a przez nich wielu rodzin.

Błogosławiony Bronisławie, tak bardzo kochający ziemię podkarpacką! Twojej pasterskiej i ojcowskiej opiece ją zawierzamy. Oby była ziemią ludzi trzeźwych, wolnych od wszelkich uzależnień. Ziemią ludzi kochających Boga i Jego święte Prawo; ludzi kochających Ojczyznę i swoje rodziny; ziemią ludzi dążących wytrwale do ojczyzny niebieskiej, gdzie przebywasz przed Bogiem jako błogosławiony. Amen!   

Jan Seremak CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda