Home WiadomościZ kraju Michalicka pielgrzymka do Częstochowy…. na rolkach!

Michalicka pielgrzymka do Częstochowy…. na rolkach!

Redakcja

Już po raz dziewiąty od 22 do 26 sierpnia około 80 rolkarzy z całej Polski wyruszy wraz z michalitami z Warszawy Bemowa do Częstochowy. W 4 dni pokonują 270 km. O wiele szybciej niż pielgrzymka piesza (chociaż według prawa rolkarz to pieszy), ale idea, intencje, wysiłek, a nawet obtarcia są podobne.

Zapisy 1 lipca. Szczegóły na stronie www.rolkowa.pl

 

Każdego roku nasza grupa się rozrasta. Przybywa nowych pielgrzymów i przyjaciół na trasie. Pielgrzymka jest świadkiem wielu nawróceń i powrotów do Boga ludzi jadących na rolkach do Częstochowy. Na Jasną Górę wiozą swoje intencje oraz pytania o Pana Boga, Kościół i swoje miejsce w nim.

Pielgrzymka cieszy się dużym zainteresowaniem. W ubiegłym roku już pierwszego dnia zapisów do godz. 10.00 uzbieraliśmy komplet uczestników.

CIEKAWOSTKI

1 dzień za późno przyjechała Pielgrzymka na Rolkach w 2003 roku. Wtedy wydawało nam się, że wszystkie pielgrzymki docierają na Jasnę Górę 26 sierpnia. W następnych latach nie popełnialiśmy już tego błędu – w Częstochowie stawialismy sie 25 sierpnia.

3 różnych przewodników od 2003 roku miała pielgrzymka. Teraz Pielgrzymkę na Rolkach przygotowuje i prowadzi ksiądz Grzegorz Sprysak, michalita z Warszawy.

5 Mszy jest odprawianych w trakcie pielgrzymki. Codziennie jedna. Po kolei: w Warszawie, Puszczy Mariańskiej, Rozprzy i 2 razy w Częstochowie.

13 lat miał najmłodszy uczestnik pielgrzymki. Pojechał razem ze swoim tatą. Od tamtej pory pielgrzymował do Częstochowy na rolkach już kilka razy (w tym roku najmłodszy ma 9 lat).

903 centymetrów sześciennych miał silnik Cinquecento, które pielgrzymi pchali na rolkach pod górkę. Samochód pilotował pielgrzymkę, ale niestety zaniemógł na podjeździe w Żelechlinku w województwie łódzkim w 2004 roku.

Grzegorz Sprysak CSMA

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda