Home WiadomościZ kraju Michalickie Spotkanie Młodych po raz trzeci

Michalickie Spotkanie Młodych po raz trzeci

Redakcja

michalici.pl12 czerwca wieczorem na plac „na Górce” w Miejscu Piastowymprzyjeżdżają pierwsze autokary. Następnego dnia rozpoczyna sięMichalickie Spotkanie Młodych. Młodzież grupkami udaje się namiejsca spoczynku. Jeszcze dosyć luźno, ale wolontariusze zapewniają, że jutro na noclegach będzie tłoczno.

Sobota rano śniadanie, a po nim czas poznania. W ołtarzu polowym, który pełnił funkcję sceny, pojawili się ludzie z mikrofonami i instrumentami. Jedni zagrzewali do uczestnictwa, zawiązania wspólnoty. To świeżo wyświęcony ksiądz Jacek Majbrodzki i Mirella Kleczyńska – absolwentka MZSP w Miejscu Piastowym, inni muzyką poruszali zebraną młodzież. Świetni „Filipscy i Przyjaciele” z Częstochowy pokazali co znaczy oddać serce muzyce i Jezusowi.

O godz. 10.30 pierwsza konferencja. Jak wszyscy prelegenci, ks. Grzegorz Sprysak z Marek, próbował nawiązać do hasła spotkania – Kim jestem? Pierwszy prelegent próbował znaleźć w Biblii odpowiedz na to jak odnaleźć siebie. Od Adama i Ewy, przez Mojżesza, apostołów aż do zesłania Ducha Świętego ukazywał jak Bóg szuka człowieka. Kiedy człowiek pozwoli odnaleźć się Bogu odnajdzie i siebie. Wydaje się proste, ale doświadczenia życia pokazuje, ze wcale takie proste nie jest.

Drugą konferencję wygłosiła Lidia Tkaczyńska – specjalistka od kreowania wizerunku. Głowna oś przesłania dotyczyła ubioru i podatność na wpływy. Nie wszystko co modne to dobre i… modne. Ale wiele tego co ze smakiem nie musi być modne. Może być za to piękne.

Powołani do zwycięstwa – to tytuł konferencji ks. Jacka Michno – duszpasterza akademickiego i metodyka. Ks. Jacek to fan sportu. Przy hymnie Ligii Mistrzów prowadził młodych ludzi do odnalezienia własnego zwycięstwa. Własnego mistrzostwa. Konferencja wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży. Ks. Jacek przywiózł sporo rekwizytów, które zawierały w sobie opowieść wiary.

Po obiedzie spotkaliśmy się na koronce do Bożego Miłosierdzia. Piękne wykonana przez ks. Rafała Szwajcę i zespół Filipscy i Przyjaciele.

O godz. 16 rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Kazimierz Radzik – przełoży generalny Zgromadzenia. W procesji na wejście młodzież wniosła flagi Światowych Dni Młodzieży. W procesji z darami wniesiono duże logo ŚDM. Spotkanie w Miejscu Piastowym było również przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Wieczorem koncert. Do Miejsca Piastowego przyjechał zespół „Full Power Spirit”. Chrześcijański hip-hop wprawiał w ruch ręce i nogi wszystkich obecnych. Świetne teksty oraz świadectwa członków zespołu powodowały, że każdy z uczestników czuł w sobie Full Power Spirit. Z takim, pełnym Ducha, nastawianiem młodzież wraz z duszpasterzami udała się do kościoła by uczestniczyć w wieczornej modlitwie uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie każda grupa otrzymała błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Tak skończył się dzień pierwszy.

Drugi dzień rozpoczął się modlitwą i śniadaniem. Później uczestnicy wysłuchali dwóch poruszających głęboko świadectw siostry Teony Mlczarczyk CSSMA, „której marzenia się spełniły” i ks. Jacka Majbrodzkiego CSMA, „któremu nie szkoda młodości”. Spotkanie zakończyło się Eucharystią w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza, której przewodniczył ks. Jerzy Sosiński, a homilię wygłosił ks. Tadeusz Musz.

Przy pożegnaniach często można było usłyszeć: „do zobaczenia w przyszłym roku”.

Więcej (zdjęcia) na: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda