Home WiadomościZ kraju Michalineum: Polsko-angielski modlitewnik żołnierza

Michalineum: Polsko-angielski modlitewnik żołnierza

Redakcja

Wydawnictwo Michalineum na przełomie roku 2011/2012 wydało nietypową, ale niezwykle ważną publikację: “Polsko-angielski modlitewnik żołnierza”.

Ordynariat Polowy Wojska Polskiego zwrócił się do naszego Wydawnictwa z prośbą o wydrukowanie dwujęzycznego modlitewnika dla polskich żołnierzy pełniących służbę poza granicami naszego kraju. Został on opracowany jako pomoc w przeżywaniu liturgii z udziałem grup międzynarodowych. Uczestnictwo Polski w strukturach Paktu Północnoatlantyckiego oraz Unii Europejskiej – jak pisze w słowie wstępnym Biskup Polowy WP Józef Guzdek – ożywiło międzynarodowe kontakty żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych. Stworzyło także wiele okazji do udziału w zgromadzeniach liturgicznych wraz z przedstawicielami innych narodów, zwłaszcza na misjach pokojowych i stabilizacyjnych.

Nie jest to pierwszy modlitewnik w dorobku wydawniczym Michalineum, jednak pierwszy dwujęzyczny dla Wojska Polskiego. Cieszy nas również to, że nasze Wydawnictwo – poprzez tę publikację – będzie z polskimi żołnierzami wszędzie tam, gdzie przyjdzie im pełnić trudne i niebezpieczne misje.

Ks. Sylwester Łącki CSMA

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda