Home WiadomościZ kraju Międzynarodowy Apostolski Ruch Szensztacki na drodze do jubileuszu 100. lecia

Międzynarodowy Apostolski Ruch Szensztacki na drodze do jubileuszu 100. lecia

Redakcja

Wspólnoty Ruchu Szensztackiego na całym świecie przez trzy lata (Triennium) przygotowują się do obchodów 100. rocznicy jego powstania. Jubileusz obchodzony będzie 18 października 2014 roku, w rocznicę zawarcia przymierza miłości z Matką Bożą przez założyciela, Sługę Bożego o. Józefa Kentenicha (1885-1968) w Prasanktuarium w Szensztacie.

 Ruch Szensztacki w Polsce wpisuje się w ten nurt przygotowań. II rok Triennium – Rok Sanktuarium rozpoczął czuwaniem modlitewnym z 17/18 października br. Zainicjowanie tego roku odbyło się przy centralnym sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej (Sanktuarium Wierności) w Otwocku–Świdrze. Tutaj też w dniach 20-23 października br. odbyło się Triduum Październikowe, coroczne forum Rodziny Szensztackiej, przygotowujące plan pracy i wytyczające nowe kierunki duchowych działań dla naszego Ruchu.

Przy pozostałych pięciu sanktuariach szensztackich w naszym kraju odbyły się także uroczyste nabożeństwa i spotkania. Ich przesłaniem było ukazanie sanktuarium, jako miejsca świętego i szczególnego działania w nim Boga przez Maryję.

Pragniemy, aby obecny rok poświęcony promieniowaniu ewangelizacyjnemu sanktuariów szensztackich był okazją do zapoznania wszystkich z ideą przymierza miłości z Matką Bożą Trzykroć Przedziwną, które jest duchową drogą Ruchu, źródłem apostolskiej przestrzeni, w której dokonuje się proces wychowywania nowego człowieka i nowej wspólnoty we współpracy z Maryją. Jednoczącym punktem tej drogi obok Maryi i Założyciela jest właśnie sanktuarium szensztackie. W historii rozwoju Ruchu powstała idea, aby powstawały one tam, gdzie rozwija się Ruch Szensztacki. Obecnie jest ich ponad 200 na wszystkich kontynentach.

W Polsce sanktuaria szensztackie znajdują się: w Otwocku-Świdrze (całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu), w Józefowie k. Warszawy, w Winowie k. Opola, na Górze Chełmskiej w Koszalinie (poświęcił je w 1991 r. bł. Jan Paweł II), w Zabrzu-Rokitnicy i w Bydgoszczy.  Serdecznie zapraszamy – dom Maryi,  jest domem nas wszystkich…

o. Arkadiusz Sosna

Więcej: www.szensztat.pl

 

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda