Home WiadomościZe Świata Benedykt XVI w Asyżu: ostatnie przygotowania

Benedykt XVI w Asyżu: ostatnie przygotowania

Redakcja

Już jutro rano miasto św. Franciszka nawiedzi Ojciec Święty Benedykt XVI. Dziś, mimo padającego deszczu, od rana trwają przygotowania do wizyty dostojnego gościa, któremu będą towarzyszyć inne osobistości, przede wszystkim przedstawiciele różnych wyznań i religii.Jutrzejsze spotkanie w Asyżu, to – oprócz kolejnej okazji do modlitwy o pokój – także hołd oddany bł. Janowi Pawłowi II za jego odwagę i dążenia do pokoju na świecie: to właśnie nasz Rodak 25 lat temu w Asyżu zorganizował pierwsze spotkanie, w czasie którego przedstawiciele największych religii poprzez modlitwę uczyli się dialogu.

Ta inicjatywa została podjęta sześć lat temu także w naszej franciszkańskiej prowincji św. Maksymiliana, która – wraz z Domem św. Maksymiliana – organizuje doroczne spotkanie Asyż w Gdańsku. Właśnie dyrektor DMK o. Roman Zioła obecny jest w Asyżu, by wziąć udział w jutrzejszym spotkaniu. Wraz z nim czujni FranciszkanieTV przygotowują relację, którą będzie można obejrzeć na naszych stronach już za kilka dni.

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda