Miłosierdzie Boże i Któż jak Bóg!

www.michalici.plTo miłość do Boga bogatego w miłosierdzie, wprowadziła wielu michalitów w nurt głoszenia i pisania o Miłosierdziu Bożym. Od 1 do 4 lutego br. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie przebywała peregrynująca po Polsce figura św. Michała Archanioła z Góry Gargano.

Dzień Życia Konsekrowanego (2 lutego) był naznaczony w kaplicy Cudownego Obrazu Miłosierdzia Bożego, w sposób wyjątkowy obecnością św. Michała Archanioła. Jego figura umieszczona bardzo blisko Cudownego Obrazu Miłosierdzia Bożego, zachęcała do refleksji prowadzącej ku stwierdzeniu: cała peregrynacja św. Michała Archanioła po Polsce, znajduje się w nurcie daru Miłosierdzia Bożego dla świata, zaś obecność Pogromcy złego ducha jawi się jako ochrona i pomoc ludziom, w zachowaniu „iskry i ognia miłosierdzia, który tu, w Sanktuarium Miłosierdzia, został dany ludziom na czasy ostateczne”.

Rankiem, 3 lutego, figura św. Michała Archanioła została uroczyście przeniesiona do Bazyliki, w której modlitwa o wierność znakom chrześcijańskim, o pomoc i uzdrowienie dla chorych, o dar uwolnienia od uzależnień i zniewoleń – wypełniły całodzienny program czuwania. Przed 21.00 – procesja światła pod krużgankami i ulicą św. Siostry Faustyny, wybrzmiała modlitwą uwielbienia Boga wspólnoty ludzkiej ze wspólnotą chórów anielskich. Całonocne czuwanie przy figurze św. Michała Archanioła w kaplicy Domu Miłosierdzia, rozpoczęte konferencją i modlitwą różańcową, okazało się wspaniałą okazją do podjęcia ofiary i śmiałych decyzji dla młodych ludzi.

4 lutego, po poświęceniu odnowionej kaplicy i sprawowaniu w niej Mszy świętej, po raz trzeci, figura św. Michała Archanioła na Wzgórzu Łagiewnickim była procesyjnie przeniesiona do kaplicy Cudownego Obrazu. Całodzienne czuwanie modlitewne zakończyła Msza św., podczas której dokonano zawierzenia siebie i wszystkich przybywających do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego św. Michałowi Archaniołowi. Ten akt zawierzenia, w świetle wielkiego Aktu zawierzenia Miłosierdziu Bożemu dokonanego przez św. Jana Pawła II, jeszcze raz uświadomił mocne osadzenie całej peregrynacji figury św. Michała Archanioła w nurcie Miłosierdzia Bożego. Śmiem twierdzić – Patron, który kocha swoje Zgromadzenie, chciał być tam, gdzie znajduje się źródło wielkiego ratunku dla dzisiejszego świata. A zatem: dziękujemy Ci, św. Michałe Archaniele, że jesteś naszym Patronem i czuwasz nad nami!

Tekst: Jan Seremak CSMA
Zdjęcia: www.milosierdzie.pl

Za: www.michalici.pl.