Home WiadomościZ kraju Ministranci z bernardyńskiego klasztoru w Opatowie mistrzami!

Ministranci z bernardyńskiego klasztoru w Opatowie mistrzami!

Redakcja

Pod przewodnictwem o. Ezechiela Lasoty zdobyli tytuł na VIII Mistrzostwach Polski Służby Liturgicznej w Piłce Halowej, które w roku odbyły sie w Radomiu w dniach 1-2 maja 2013 r.

Turniej poprzedziła uroczysta Msza Święta katedrze radomskiej, której przewodniczył Biskup Henryk Tomasik. Rozgrywki rozpoczęły się w środę 1 maja w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Do udziału w turnieju zgłosiło się 105 drużyn z całej Polski. Opatowski Klasztor wystawił drużyny w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.

Finał odbył się na Głównej Hali Mistrzów w Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu. W zeszłym roku drużyna z Opatowa również doszła do finału, uległa jednak przeciwnikom. W tym roku opatowianie wygrali finał 2:0 po raz pierwszy stając na najwyższym stopniu podium.