Home WiadomościZ kraju Misje oblackie: Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Misje oblackie: Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska buduje szkołę i kościół na Madagaskarze

Redakcja

Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ogłosiły 12 czerwca 2019 r. nowy projekt misyjny. Jest nim wotum wdzięczności za zbliżające się 50-lecie istnienia Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w postaci wybudowania szkoły i kościoła na Madagaskarze (misja Befasy, na terenie obszaru Misokitsy). O szczegółach projektu rozmawiano na spotkaniu księży dziekanów z udziałem księży biskupów.

Wspomożemy tym projektem ojców oblatów, którzy już od 30 lat posługują wśród ubogich w Afryce. Będzie to dar naszego serca, a jednocześnie przywrócenie godności dzieciom, którzy żyją w Kościele pierwszej ewangelizacji – podkreślił ks. dr Paweł Płaczek – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

Powiedział również, że tytuł kościoła będzie związany z główną patronką archidiecezji – Matką Kościoła i Jej ten dar dedykujemy. Konsekracja kościoła i otwarcie budynku szkoły planowane są za dwa lata. To wielkie wyzwanie, ale i też odpowiedni czas, by wspomóc i podzielić się dobrem, które przed laty sami otrzymaliśmy od innych krajów. Projekt kościoła oraz szkoły i jego kosztorys przedstawił o. Marek Ochlak OMI posługujący 24 lata na Madagaskarze. Misjonarz spotkał się również z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego.

(Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska)

Za: oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda