Home WiadomościZ kraju Misjonarka: islamizacja Europy jest nieuchronna

Misjonarka: islamizacja Europy jest nieuchronna

Redakcja

deon.pl„Islamizacja Europy jest nieuchronna, przede wszystkim ze względu na coraz większą przewagę demograficzną wyznawców islamu” – przekonywała w Rzeszowie uczestników katechezy audiowizualnej s. Tadeusza Frąckiewicz, dominikanka, misjonarka od 16 lat pracująca w Kamerunie.

Na podstawie doświadczenia pobytu w Kamerunie s. Frąckiewicz podzieliła się z uczestnikami spotkania pt. „Czy grozi nam islamizacja?” nie tylko świadectwem swojej pracy na misjach, ale też spostrzeżeniami dotyczącymi dominacji religijnej islamu.

Jej zdaniem, Europie trudno będzie uchronić się przed zjawiskiem postępującej islamizacji, przede wszystkim ze względu na kwestie demograficzne. – Każda z rodzin muzułmańskich posiada nawet po kilkanaścioro dzieci, wśród Europejczyków niestety nie ma takiego trendu. Pomaga w tym pomoc socjalna tym rodzinom. To w prosty sposób prowadzi do dominacji demograficznej wyznawców islamu. Spotykam się z takim zjawiskiem w Kamerunie, gdzie w niektórych rejonach ta ekspansja postępuje naprawdę szybko – mówiła s. Frąckiewicz.

Spotkanie „Czy grozi nam islamizacja?” odbyło się w ramach cyklicznych katechez audiowizualnych. Ich organizatorem w rzeszowskiej bazylice oo. bernardynów jest Wspólnota Odnowy w Duchu Św. wraz z Franciszkańską Młodzieżą Oazową.

Podczas katechez dla dorosłych i młodzieży poruszane są tematy związane z duchowością, moralnością, a także sprawami społecznymi. Inicjatorem wszystkich spotkań był o. Wiktor P. Tokarski OFM.

KAI/psd

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda